Yemek Odası Dekorasyonu İçin Harika Fikirler

Evinizde yemek odası dekorasyonu yapmak ya da var olan yemek odanızda değişiklikler yaratmak istiyorsanız sizin için birbirinden güzel dekorasyon önerileri derledik. İşte en şık yemek odası dekorasyonu örnekleri ve fikirleri.

Duvar kağıdı kullanın.

Yemek odanızda büyük değişiklikler yapmak için bütçeniz ya da zamanınız yoksa şık bir duvar kağıdı ile odanın havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Özellikle çiçek desenleri ya da canlı renklere sahip duvar kağıtları tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Masa Tercih Edin

Dikdörtgen ya da kare gibi sert köşeleri olan masalar yerine yuvarlak masa tercih ederseniz yemek odanızda daha samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

Dekoratif Aynalar Kullanın

Yemek odasında vitrin gibi odayı küçülten mobilyalar yerine ayna gibi odayı daha geniş gösterecek dekorasyon öğeleri tercih edin.

Aile Fotoğraflarıyla Süsleyin

Yemek odası dekorasyonunda samimi ve sıcak bir aile ortamı oluşturmanın en kolay yanı aile fotoğraflarını çerçeveleyip asmaktır.

Sarkıt Lambalar Tercih Edin

Yemek odası dekorasyonuna şık ve cool bir görünüm katmak için sarkıt lambalar tercih edebilirsiniz.

Farklı Sandalyeler Kullanın

Masa ve sandalye takımı olarak birbirinin aynı sandalyeler kullanmak yerine birkaç sandalyeyi farklı kullanarak hareket kazandırabilirsiniz.

Kontrast Yaratın

Siyah-beyaz gibi birbirinin zıttı renkleri aynı anda kullanarak kontrast yaratabilirsiniz.

Eklektik Tarz Yaratın

Ahşap gibi doğal bir malzeme ile metalik eşyaları aynı anda kullanarak eklektik bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz.

Monokromu Tercih Edin

Yemek odanızı dekore ederken tek bir rengin farklı tonlarını kullanarak monokrom bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.