Göz Makyajının Sol Anahtarı: Eyeliner

Makyaj yapmayı seven her kadının kozmetik çantasında vazgeçilmez bir tamamlayıcı olarak makyaja adeta son noktayı koyan akmayan eyelineri kullanmak her ne kadar ustalık isteyen bir işlem olsa da, her gün bir yeniliğin yaşandığı kozmetik dünyasında kullanımı kolay ürünlerle artık bu hiç de zor değil.Yeter ki biraz sabırlı ve titiz olalım. En alışmış ellere bile ihanet edebilen bu başına buyruk makyaj malzemesiyle ancak pratik yapılarak başa çıkılabilir. Aman, çekmesem de olur, deme şansımız yok, çünkü özellikle gözlere o buğulu bakışları kazandıran, küçük gözleri kocaman yapan, büyük gözleri yüz simetrisinde yerli yerine oturtan hep odur. Onun sayesinde gözlerimiz ön plana çıkar, göz makyajınızda fark yaratabilirsiniz.

Gözlerinizde Fark Yaratmak Mümkün

Küçük gözler, büyük gözler, badem biçimli ya da derin bakışlı gözler – her göz farklı görünür. Farklı avantajları vurgulamak ve aynı zamanda kusurları gizlemek için eyeliner işte burada vazgeçilmezdir. Yeter ki kendi göz yapımız için doğru kullanımı iyi seçelim. Çünkü göze uygulanacak uygun olmayan bir çizgi özene bezene yaptığımız makyajı bir kalemde anlamsız kılabilir.

Göz kenarlarına çizgi çekmek için kullandığımız bu makyaj malzemesinin kalem, jel, likit, toz gibi birçok çeşidi bulunduğu için hepsini deneyerek en iyi ve rahat kullanabildiğiniz türüne kendiniz karar verebilirsiniz. Kimi kadınlar, sıra eyeliner çekmeye geldiğinde ellerinin titremesini bir türlü durduramaz. Çarpık çekilmiş çizgileri silmek de makyaja baştan başlamaktan beterdir.

Düzgün eyeliner çekmenin birçok yolu var, ancak en başta el alışkanlığı gelir. Bu bir kez kazanıldığında artık bu makyaj malzemesi her kadın için vazgeçilmez olmuş demektir. Göz kapağı üzerine, göz içine, kısacası çizgisini çektiği her yere bambaşka bir görünüm kazandırır. Ancak burada püf noktası, seçeceğiniz eyelinerin kalitesidir. İyi bir marka sizi hiçbir zaman yolda bırakmaz, bulaşmayan eyeliner fiyatları da her bütçeye hitap eder. Bulaşıp dağılmayan, gün boyu gözünüzde kalıcılığını koruyan bir markayla gözünüz arkada kalmaz. Örneğin jel ürünler akıcı olduğu için kolay
sürülür, fırçayla sürmesi daha rahattır. Likit eyelinerların fırçaları çok ince olduğu için düzgün bir hat çekmek için idealdir ama kurumasını beklemeden göze başka işlem uygulamamak gerekir.

Doğru Ürünü Nasıl Seçeceksiniz?

Renk seçimi de göz, ten ve saç ya da giyilecek kıyafetin rengine göre değişebilir. Siyah eyeliner gözlere çarpıcı bir görünüm kazandırırken kahverengi buğulu, hafif kirpikler vadeder. Gri renk de gözleri ortaya çıkartan bir seçim olabilir. Gece makyajında aşırıya kaçmamak koşuluyla simli ürünler adeta kurtarıcı gibidir. Ama renk seçiminde dikkatli olmak gerekir. Parlak bakışlarımızın olmasını isterken gözlerimizin otomobil farı gibi görünmemesine dikkat etmeliyiz.

Aceleniz varsa küçük ipuçları yardımınıza koşabilir. Göz kapağınıza küçük noktalar koyup daha sonra bu noktaları izleyerek çabucak düzgün bir hat elde edebilirsiniz. Yine mi düzgün olmadı? Ten rengi göz kalemleri ya da kapatıcılar, kusurları düzeltmek ve bulaşan yerleri temizlemek için birebirdir.

Gözlerinize Yıldızlar Yağsın

Özellikle sıcak yaz günlerinde suya dayanıklı ve kalıcı formülü ile parlak siyah bir görünüm için GR Vinyl Liner Waterproof Eyeliner Glossy Black – Suya Dayanıklı Eyeliner vazgeçilmeziniz olmaya aday! İnce ve esnek ucu sayesinde kolayca uygulanır. Yoğun siyah ve parlak görünümü ile gün boyu çarpıcı bakışlar yaratır. GR Smart Liner Matte&Intense Black Eyeliner – Mat Eyeliner ise Jojoba yağı ile zenginleştirilmiş formülü, mat ve yoğun siyah rengi ile çabuk kurur, bulaşma yapmaz. Eğer gözlerinize yıldızlar yağsın, ışıldasın istiyorsanız, Extreme Sparkle Eyeliner – Işıltılı Eyeliner’ın birbirinden çarpıcı renk seçeneklerine bayılacaksınız. Golden Rose makyaj ürünleri ile siz de bir yıldızsınız.

No Comments Yet

Leave a Reply