Başarılı İnsanlar Hafta Sonu Ne Yapar?

Başarı tesadüf değildir. Başarılı insanlar hafta sonu ne yapar sorusuna verilecek birden fazla yanıt vardır. Başarılı insanlar hafta içi bütün enerjilerini işlerine odaklar. İş hayatında aktif olmak, ilerlemek ve belli bir ivme yakalamak için çok çalışmak gerekir. Ancak insan motivasyonunu diri tutabilmek için molaya da ihtiyaç duyar. Bu açıdan hafta sonu oldukça önemlidir. Başarılı insanlar hafta sonu ne yapar sorusu bu kısımda önem kazanır. Belli bir başarıya ulaşmış insanlar yalnızca aktif olduğu günleri değil diğer günleri de kendilerine en yararlı olacak şekilde geçirirler.

İşte başarılı insanların hafta sonu rutinleri

  • Her ne kadar hafta içi çalışan insanlar hafta sonu uyumayı hayal etse de başarıya kafayı takmış insanlar uyumak yerine daha verimli olmayı tercih eder. Bu da hafta sonu saatlerini uyku ile harcamak yerine erken kalkmayı gerektirir.
  • Temiz hava, motivasyon ve beyin işleyişi için oldukça önemlidir. Özellikle plazalarda ya da kapalı ofislerde çalışanlar için temiz hava oldukça ihtiyaç duyulan bir şey haline gelir. Bu açıdan başarılı insanlar hafta sonu vakitlerini onları daha sağlıklı düşünmeye itecek açık havada geçirmeyi tercih eder.
  • Egzersiz yapmak başarılı insanların hayatlarında oldukça önemli bir yer taşır. Çünkü sağlıklı olmak demek daha verimli olmak demektir. Yürüyüş, koşu, bisiklet gibi etkinlikleri spor salonunda değil de açık havada yapmak çok daha iyi bir sonuç doğurur.
  • Hafta içi bedene yüklenen stresi arındırmanın yolu sakin ortamdan geçer. Başarılı insanlar hafta içine daha iyi hazırlanmak için hafta sonu sakin yerlerde vakit geçirmeyi tercih eder. Bu doğanın içinde bir yürüyüş olabileceği gibi evde bir kahve ve kitap eşliğinde geçirilen saatler de olabilir.
  • Başarılı insanlar işine odaklı olsalar da yakın çevrelerini ihmal etmemeye özen gösterir. Bunun için hafta sonu en ideal vakittir. Hafta içinde vakit ayıramadıkları sevdiklerine hafta sonu geniş vakit ayırırlar.
  • Dijital detoks başarılı insanlar hafta sonu ne yapar sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan biridir. İş hayatında sürekli dijital dünyaya maruz kaldıktan sonra hafta sonu uzaklaşmak en doğrusudur.
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply