Waffle En İyi Nasıl Yapılır?

Waffle Belçika asıllı bir tatlı. Ama sadece Belçikalılar mı seviyor. ASLA. Özellikle Ortaköy’ e yolumuz düşerse illa bir bol malzemelisinden yemek gerekir. Peki güzel tatlıyı sadece dışarda yemek zorunda mıyız? ASLA. O zaman size bir waffle tarifi vermek şart oldu.

Waffle genelde Avrupa ve Amerika’da pudra şekeri ya da kremşanti ile yeniyor. Ama biz ülkemizde waffle a yepyeni bir boyut kazandırmış duurmdayız. Bundan şikayetçimiyim. ASLA. Hiç de anlam vermiyorum asıl onların tarzına. Neyse lafı fazla uzatmadan size Amerikan waffle tarifini vereyim. Hamurunu siz bu tarife göre yapın. Süsleme malzmesi yine Türk usulü olabilir.

Hazırlama 15 dk., pişirme süresi 5 dk. dır.

Malzemeler

1 1/3 cup un
4 çay kaşığı kabartma tozu
1/2 çay kaşığı tuz
2 çay kaiığı şeker
2 yumurta, ayrılmış
1/2 cup eritilmiş margarin
1 3/4 cup süt.

 

[imagebrowser id=172]

 

Adım Adım Yapılışı:

-Derin ve geniş bir kapta bütün kuru malzemeyi karıştırın.

-Yumurtanın sarısıı ve beyazı ayırın. Sarısını kuru malzemenin bulunduğu kaba ekleyin. Akını ise küçük bir karıştırma kabına alın.

-Akı katılaşana kadar çırbın ve bir kenarda bekletin.

-Sütü ve eritilmiş margarini de yine ilk malzemeleri koyduğumuz karışıma ekleyin ve karıştırın.

-Yumurta akını da yine diğer karışıma ekleyin.

-Bir kepçe ile karışımı waffle makinesine koyun ve pişirin.

Afiyet olsun!! 🙂

Ceren Uzuner

Ceren, hayatı dolu dizgin yaşamyı sevenlerden. Kadın olmanın güzelliğini yaşamayı en iyi bilenlerimizden. Ceren bizimle dilediği her konuda yazmak üzere anlaştı. Biz de olur nasıl istersen dedik. Koyu bir Ezginin Günlüğü tutkunu olan Ceren giyinmeyi, şarkı söylemeyi, gezmeyi, aşık olmayı en çok yazmayı ve bizi seviyor. Biz de onu seviyoruz. Umarız siz de seversiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply