Üsküp’te Gezilecek Yerler Listesi

Makedonya’danın başkenti Üsküp’te gezilecek yerler listesi için hazır mısınız? Bu muhteşem şehrin kültürüne ve mimari yapılarına hayran olacaksınız. Eğer yolunuz Makedonya’ya düşerse Üsküp’te mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerleri sizin için sıraladık. İşte Üsküp’te gezilecek yerler listesi.

Türk Çarşısı

Şehrin merkezinde yer alan Türk çarşısı, turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Bu büyük çarşıda Türk ve Balkan lezzetlerinin yer aldığı restoranları, camiileri, hamam ve yöresel eşyalar satan dükkanları görebilirsiniz.

Arkeoloji Müzesi

Yeni yapılmış bir bina olsa da içinde Makedonya tarihine ait birçok kalıntıyı görebilirsiniz. Hem bu büyüleyici binayı görmek hem de müze içindeki Makedonya tarihinin kronolojik sıralamasını yakından görmek için burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Taş Köprü

Üsküp’ün tam orasından geçen Vardar Nehri’ni yakından görmek istiyorsanız büyüleyici Taş Köprü’yü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa edildiği bilinen Taş Köprü, Üsküp’ün en turistik noktalarından biri.

Makedonya Meydanı

Vardar Nehri’ni ve büyüleyici Taş Köprü’yü gördükten sonra biraz ilerleyip Makedonya Meydanı’na varabilirsiniz. Makedonya’nın en büyük meydanı olarak bilinen bu meydanın tam orasında Büyük İskender’in heykeli yer alıyor. Ayrıca oldukça turistik bir meydan olduğu için birçok mağaza ve restoran da burada yer alıyor.

Aziz Ohrid Kliment Katedrali

Üsküp’e yolunuz düştüyse mutlaka bu büyüleyici mimariye sahip katedrali ziyaret edin. Yapımına 1972 yılında başlanan ve 1990 yılında açılışı yapılan bu büyüleyici katedral, 650 metrekarelik bir alanda yer alıyor.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply