Stresi Azaltan Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evimiz, vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz en önemli yer. Gün içinde yaşadığımız stresi azaltan ev dekorasyonu yapmak da bu açıdan oldukça önem taşıyor. Sizi rahatlatan, dinlendiren, dingin bir dekorasyon oluşturmak istemez misiniz? Evinizde yapacağınız birkaç değişiklik ile çok daha rahat ve huzurlu bir eve sahip olabilirsiniz.

İşte stresi azaltan ev dekorasyonu için öneriler

  • Mint yeşili en huzur veren renklerden biridir. Evinizin genelinde bu rengi kullanarak hem ferah hem de huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Mint yeşili açık bir ton olduğu için beyaz ile uyum sağlar. Özellikle fazla ışık almayan evler bu renk ile daha aydınlık görünür.
https://www.thebudgetdecorator.com/5-calming-bedroom-design-ideas/
  • Bir diğer huzur veren renk tonu ise toprak tonlarıdır. Kahverengi, krem, taba, sütlü kahve gibi tonları kullanarak evinizde stresten uzak, rahat bir görünüm yaratabilirsiniz.
https://www.housebeautiful.com/uk/decorate/looks/tips/a1628/how-to-bring-a-touch-of-country-into-your-home/
  • Beyaz ve toprak tonlarını kullandığınız evinizde biraz daha doğayı çağrıştıran detaylar ekleyerek stresi azaltan ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Yeşil bitkiler bir eve huzurlu bir görünüm kazandırır. Şık saksılar içinde büyük yeşil bitkiler salon ya da diğer odalar için harika bir dekorasyon öğesi görevi görür.
http://tmrw.me/minimalist-home-decor/minimalist-home-decor-first-rate-minimalist-home-design-decor-office-interior-tour-ideas-gym-minimalist-home-decor-blog/
  • Stresi evinizden uzak tutmak için farklı dekorasyon temaları da belirleyebilirsiniz. Örneğin sahil teması evlere huzur getirir. Hasır, beyaz, mavi ve krem rengi kullanımı gibi detaylarla evinizi sahil görünümüne kavuşturabilirsiniz.
https://www.beachblissdesigns.com/2016/09/sunny-calm-beach-bedroom-wayfair.html
  • Bazı insanlar için stresi azaltan ev dekorasyonu kendini ait hissettiği yer anlamına gelir. Bu açıdan kitaplarınızın bulunduğu şık bir kitaplık, rahat bir koltuk, sizin zevkinizi yansıtan tablolar kullanarak evinizi kendinizi ait hissedeceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz.
https://www.pinterest.co.uk/pin/72690981463004162/
  • Evin her bir bölgesini huzurlu hale getirmeniz de önem taşıyor. Örneğin doğal taşlar ve modern bir dekorasyon kullanarak yemek odanızı daha sakin ve dingin bir hale getirebilirsiniz.
http://staxmobileapp.com/10856/hipster-home-decor/incredible-inspiration-hipster-home-decor-plain-ideas-14-trends-hipsters-need-to-calm-down-about-photos-huffpost/
  • Banyonuzda kullanacağınız açık renkler, mermer ve açık renkli mobilyalar ile stresi evin dışında bırakabilir ve huzurlu bir şekilde banyonuzu kullanabilirsiniz.
http://homecreadeco.com/benjamin-moore-calm/latest-benjamin-moore-calm-decor/
  • En huzur veren renklerden biri hiç kuşkusuz mavidir. Mavinin çeşitli tonlarını kullanarak harika bir ev dekorasyonuna imza atabilirsiniz.
http://www.de-architect.com/3y/5wq63y/calm-living-home/17733/
  • Her ne kadar canlı renkler huzurlu renk tonları arasında sayılmasa da pembe tonları aslında insanı rahatlatan bir renktir. Çok yoğun olmayacak şekilde açık tonlarla döşediğiniz evinize birkaç pembe detay katarak daha huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.
https://freshome.com/2014/07/10/how-to-make-your-home-look-like-you-hired-an-interior-designer/
  • Stresten uzak bir dekorasyon aynı zamanda rahat ve konforlu olmalıdır. Rahat koltuklar bu işin en önemli kısmıdır.
http://rememberingfallenjs.com/bright-modern-living-room-with-calm-color/
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply