Alaçatı’da Gidilmesi Gereken Mekanlar Rehberi

Yaz geldiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Alaçatı, şimdiden ziyaretçi akınına uğradı bile. Eğer siz de yazın en popüler yerlerinden biri olan Alaçatı’da tatil yapmayı planlıyorsanız gitmeden önce hangi mekanları ziyaret etmeniz gerektiği ile ilgili birkaç fikre ihtiyacınız var demektir. Sizin için derlediğimiz bu Alaçatı’da gidilmesi gereken mekanlar listesi işinize çok yarayabilir. Vakit kaybetmeden bu harika mekanlara yakından bakmaya ne dersiniz?

Kum Beach

http://iraspawellness.com/kum-beach-alacati/

Kalabalığıyla ünlü Alaçatı’da sessiz sakin bir gün geçirmek istiyorsanız müziği, kokteylleri ve muhteşem havasıyla Kum beach’i mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adres: Kum Beach, Mehmet Koyu, Alaçatı, Çeşme, İzmir

Propaganda Beach

http://www.elledecoration.com.tr/dekorasyon/indhira-taspinar-ile-renkli-harikalar-diyari.html

Bir tatilden beklediğin sakinlik değil de doyasıya eğlenmekse müziğe ve dansa doyacağın bu muhteşem dekorasyona sahip beach seni bekliyor.

Adres: Hacımemiş Mahallesi, Piyade Kumluğu Liman Mevkii, No 106, Çeşme, İzmir

Bazen

https://www.elele.com.tr/plus/yasam/bazen-alacati

Alaçatı’ya gidip de alışveriş yapmamak olmaz. Harika tasarım ürünlere sahip bu mekanı ziyaret ederek hem kendinize hem sevdiklerinize harika hediyeler alabilirsiniz.

adres: Hacımemiş Mh. 2012 Sk. No: 10, Alaçatı, Çeşme, İzmir

Köşe Kahve

http://myblog42-42.blogspot.com/2014/08/alacatida-ne-yenir.html

Alaçatı’da sıcaktan ve koşturmaktan yorulup dinlenecek, soluklanacak bir yer arıyorsanız en güzel mekanlardan biri Köşe Kahve. Serin bir limonata ya da mis gibi damla sakızlı türk kahvesi içerek dinlenebileceğiniz bu mekan Alaçatı’nın en popüler mekanları arasında yer alıyor.

adres: Tokoğlu Mh. Kemal Paşa Cad. 41/A, Alaçatı, Çeşme, İzmir

Asma Yaprağı

http://www.weheartalacati.com/asma-yapragi/

Alaçatı ruhunu yansıtan muhteşem mavi-beyaz dekorasyonuyla bu mekan aynı zamanda muazzam yemeklere sahip. Lezzetleriyle ünlü olduğu için müdavimleri de çok olan bu mekana gitmeden önce arayıp yer ayırtmanız şart.

adres: Tokoğlu Mh. 1005 Sk. No: 50, Alaçatı, Çeşme, İzmir

Eflatun

https://www.themagger.com/en-iyi-tatil-beldeleri-turkiye/eflatun-alac%CC%A7ati/

Mezeleriyle ünlü mekanlardan biri olan Eflatun, muhteşem bir akşam geçirmek ve tıka basa doyup kalkmak için en ideal mekanlar arasında yer alıyor.

adres: Hacımemiş Mah. 2012 Sok. No: 9, Alaçatı, Çeşme, İzmir

Dutlu Kahve

https://herdemlezzet.blogspot.com/2014/05/?m=0

Huzurlu bir akşam geçirmek için meyhane arıyorsanız Alaçatı’nın en iyi mekanlarından Dutlu Kahve de Alaçatı’da gidilmesi gereken mekanlar arasında.

adres: Hacımemiş Mh. 2001 Sk, No: 85, Alaçatı, Çeşme, İzmir

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply