Retro Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Retro ev dekorasyonu yapmak için kolları sıvayın. Şık ev dekorasyonlarına baktığınızda birkaç retro detay olduğunu görürsünüz. Son zamanlarda modern ve retro tarzları bir araya getirerek yapılan ev dekorasyonları büyük ilgi görüyor. Siz de retro ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız büyük paralar harcamanıza gerek yok. İşte sizin için derlediğimiz retro ev dekorasyonu önerileri.

Turuncu bir koltuk üzerine desenli battaniye ve kırlentler kullanmak retro tarzı yaşatmak için en basit uygulamalardan biri. Bu oturma odası dekorasyonundaki bordo deri koltuk da tam bir 70’ler tarzı.

https://www.studio-mcgee.com/

Evinizin girişine yapacağınız bu tarz bir köşe ile retro tarzı kolayca yakalayabilirsiniz. Teneke bir saksı, hasır sepet, retro bir saat ve desenli kırlentler harika bir görünüm katıyor.

Beyaz ağırlıklı olarak tasarlanmış bu mutfağa retro stili katmanın en kolay yanı siyah-beyaz karo zemindir.

Evin boş bir alanında oluşturabileceğiniz bu tarz bir köşe ile retro stili trendini kolayca yakalayabilirsiniz. Desenli kırlentler, retro bir tablo, eski bir telefon ve abajur bu köşeyi oldukça şıklaştırmış.

Ahşap bir konsol üzerinde yer alan abajur ve plak çalar hem modern hem de retro görünüm için oldukça ideal parçalar.

70’ler stilini yakalamanın en kolay yollarından biri de desenli duvar kağıtları. Yatak odası ya da salonda kullanabileceğiniz bu duvar kağıtlarıyla evinizde retro stili yaşatabilirsiniz.

Renkleri ve desenleri doğru şekilde kullanarak retro tarzda ev dekorasyonu oluşturmak mümkün. Bu yeşil kanepe, ahşap zemin ve desen kullanımı buna en güzel örneklerden biri.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply