Hem Fonksiyonel Hem Estetik Yataklı Koltuklarla Tanışın

Anne evlerindeki klasik çekyat modelleri artık oldukça demode ancak yataklı koltuk her evin ihtiyacı. Hem estetik hem de kullanışlı kanepe olur mu diye düşünenlerdenseniz, siz de yeni nesil koltuklarla tanışmalısınız. Kullanışlılığı ile avantaj sağlayan, şıklığı ile standart koltuk takımlarını aratmayan modern mobilyalar, salonunuzda ya da oturma odanızda yer almak için sırasını bekliyor.

Fonksiyonel Özellikleri ile Yataklı Koltuk Her Evin İhtiyacı

Yataklı koltukları; rahatlıkları, yatak olabilmesi ve depolama alanı sağlaması nedeniyle tercih edebilirsiniz. Misafir geldiğinde kanepenizi saniyeler içinde yatağa dönüştürebilir, oturma odanızı konforlu bir misafir odasına çevirebilirsiniz. Çekyatların altında bulunan çekmece veya bazalar misafir nevresimlerini, yorganları, kışlıkları saklamanız için ideal. “Nereye sığacak bunca eşya” diye tasalanmadan geniş depolama alanlarını kullanabilir, rahat bir nefes alabilirsiniz. Ayrıca televizyon izlerken koltuğunuzu yatak haline getirebilir, keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

yataklı koltuk

Geleneksel Tasarıma Modern Yorum

Klasik yataklı koltuklar oldukça ağır, hantal ve keskin köşeleri ile her biri neredeyse diğerinin aynı olan modellerle çeşitleniyor. Oysa günümüzde Enza gibi yenilikçi mobilya firmaları geleneksel tasarıma modern yorum katıyor. Yastıklarla tamamlanan, özel dikişleri ile şıklık kazanan, yerden yüksek ve ahşap bacaklı özellikleri ile odayı genişleten kanepe modelleri, şıklık ararken fonksiyonellikten vazgeçmemeniz gerektiğini hatırlatıyor. Kimi sandıklı kimi bazasız, tek veya çift kişilik yatak olabilen, salon veya oturma odalarında misafirlerinize yer açan yataklı koltuklar, birçok mobilyayla uyum sağlayacak detaylarla tamamlanıyor. Koltuklarda yer alan ahşap veya metal bacaklar, özenli dikişler ve renkli minderler üzerinden odadaki diğer mobilyalarla uyum yakalanabiliyor.

İster Tek İster Takım Olarak Kullanın

Yataklı koltuk modelleri, koltuk takımlarının içinde yer alabildiği gibi tek olarak da tercih edilebiliyor. Geniş bir genç odasına sahipseniz, buraya bir kanepe koyarak çocuğunuzun misafirlerini odasında ağırlamasını sağlayabilirsiniz. Salonunuzda modern bir takım tercih ettiğinizde kanepenizi yataklı seçerek yerden tasarruf edebilirsiniz. Dilerseniz Chester tarzı geniş bir koltuğun yataklı modelini inceleyin, isterseniz Camelback bir modelin çekyat fonksiyonlu olanı ile salonunuza kullanışlılık katın. Lawson koltuklardan modüler mobilyalara, endüstriyel tasarımlardan İskandinav tipi minimalist koltuklara kadar neredeyse her modelin yataklı bir çeşidi bulunuyor. Deriden kumaşa, süetten suni materyallere kadar birçok farklı dokuma kumaşlarda bulunabiliyor. Renk renk, çeşit çeşit alternatif edinen koltukları kullanım alışkanlıklarınızı, dekorasyonu ve diğer mobilyalarınız düşünerek rahatlıkla seçebilirsiniz.

Aksesuarlarla Tamamlanan Dekorasyon

Yataklı koltuklarda geniş minderler kullanılması tasarım gereği oldukça yaygın. Bu özelliği avantaja çevirmek de kullanıcıların elinde. Koltuklarda kullanılacak renk renk, desen desen minderler, renkli koltuk örtüleri ve C sehpalar ile çekyatları çok daha kullanışlı kılabilirsiniz. Dilerseniz öğrenci evlerinde, isterseniz çeyizinizde, anne evinde veya iş yerinde tercih edebileceğiniz kanepe modelleri, size estetiğe eşlik eden üstün konforu gösteriyor. Yakalı koltuklar, uzun çalışma saatlerinin bulunduğu ofislerde de çalışanların rahatını sağlıyor. Uzun mesailerin ardından birkaç saatlik dinlenceler veya derin bir gece uykusu için tercih edilen koltuklar, şık bir ofis mobilyası gibi görünürken, dakikalar içinde konforlu bir yatağa dönüşebiliyor.

Yataklı koltuk seçerken koltuğun rahatlığına, kolay açılıp kapanmasına, depolama alanının olup olmamasına, ağırlığına ve dekoratif görünümüne dikkat edebilirsiniz. Sünger katmanlarının özellikleri, yatağın genişliği, sertliği gibi detaylara dikkat ederek sizin için en konforlu mobilyayı seçebilirsiniz. Geleneksel yataklı koltuk modellerini sizlere unutturacak, kanepede rahatlığın estetik ile beraber var olabileceğini kanıtlayan fonksiyonel ürünleri hemen inceleyebilirsiniz. Siz de hemen Enza Home yataklı koltuk modellerine göz atabilir, dilerseniz takım halinde isterseniz tek olarak koltuğunuzu seçebilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply