Köşe Takımı Modelleri ile Kendi Alanınızı Yaratın

Köşe takımı modelleri modern tasarımlarıyla konforlu kullanım alanları oluşturarak huzuru yaşam alanınıza getirir. İder Mobilya, kişisel zevkinizi yansıtabileceğiniz birçok tasarımı siz kullanıcılarına sunuyor. Şık ve işlevsel dekorasyon oluşturmanız konusunda tasarımlarıyla sizi destekliyor. Zengin renk ve tasarımlar arasında mavi, turuncu, gri, hardal ve camel seçenekleri bulunuyor. Modeller keten örme, keten dokuma, keten, nubuk veya dokuma polyester gibi kumaşlardan tasarlanıyor. Yenilikçi bakış açısını konfor ile taçlandıran ve fonksiyonellik ile birleştiren İder Mobilya köşe takımı modelleriyle yaşam alanlarınızda göz alıcı dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Peki köşe koltuk modellerinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır? İşte kullanabileceğiniz basit ve şık ipuçları…

Köşe Koltuk Takımı İle Alanı Bölebilirsiniz

Köşe takımı modelleri konfor kelimesiyle eş anlamlıdır. Adından dolayı yalnızca evlerin köşelerine yerleştirilmez. Birçok şekilde kişiselleştirilebilir. Yani yerleştirme işini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Yaşam alanınız yeterli genişlikte olduğu takdirde takımı salonunuzun ortasına konumlandırabilirsiniz. Bu şekilde odayı işlevsel alanlara bölebilirsiniz. Mekanın ortasına köşe takımı ile uyumlu yapıda ve renkte büyük bir halı serebilirsiniz. Halınızı desenli veya yün halı modellerinden yana yapabilirsiniz. İki adet puf ve 2 adet berjer ile yaşam alanınızda bütünlük oluşturabilirsiniz. Dilerseniz kanepenin arkasında uzun bir sehpa ekleyerek üzerine dekoratif objeler ve çerçeveler ile süsleyebilirsiniz. Odanın ortasına köşe takımı yerleştirdiğinize göre odanızın köşelerini dekore etmenin en güzel yollarından biri bitkilerdir. Dolayısıyla köşeleri ve boş alanları sevdiğiniz değişik boyutlardaki ve renklerdeki ev bitkileriyle işgal edebilirsiniz.

Koltuğunuzun Etrafını Süsleyebilirsiniz

Her alan boyutuna uyumlu tasarlanan köşe takımı seçenekleri çok fazla aksesuara gerek duymadan bile rahatlıkla dekorasyona dahil edilebilir. Fakat görsel anlamda odanıza çekicilik katmak isterseniz, çeşitli yollara başvurabilirsiniz. Öncelikle köşe takımı yaşam alanınızın boyutundan ya da şeklinden dolayı köşeye gelecek şekilde yerleştirmeyi planlıyorsanız, sandıklı ve yatak olma özelliği mevcut olan modellere yönelebilirsiniz. Odanın köşesinde duran kanepenin arkasına kanepenizin uzunluğu ve yüksekliği ile uyum sağlayacak özellikte bir raf monte edebilirsiniz. Böylelikle raflara dilediğiniz objeleri, aile fotoğraflarını ya da sanat eserlerini yerleştirerek göz dolduran bir dekorasyon görünümü elde edebilirsiniz. Odanızın ortasına konumlandırdığınız sehpa üzerine sevdiğiniz mumları ve kitapları sergileme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Koltuk Yastıkları İle Konforu Artırabilirsiniz

Köşe takımı modelleri sundukları birçok özellikle birlikte konfor sunan özellikler sağlar. Modeller arasında farklı renkteki koltuk parçaları bir araya getirilebilir ve dekoratif bir görünüm oluşturulabilir. Koltukların dış bölümünde bulunan raflar, objeleriniz için mükemmel alanlar açar. Şık ve düzenli görünüm ile birlikte rahat kullanım alanları oluşturur. Koltuk yastıkları ise takımınızı süslemek için tercih edebileceğiniz konforlu aksesuarlardır. Rahat bir görünüm oluşturmak için koltuk yastıklarını koltukların sağına, soluna ve ortasında yerleştirebilirsiniz. Dinamik bir görünüm için köşe takımı yastık renklerini koltuk rengine zıt tonlarda seçebilirsiniz. Sade ve yalın tasarımlı yastıklarla birlikte desenli yastıkları da kullanabilir ve dekorasyon anlayışınıza biraz hareketlilik katabilirsiniz.

Işığın Odanızı Aydınlatmasına İzin Verin

İyi bir aydınlatma sayesinde odanızın daha aydınlık görünmesini sağlarken köşe takımı renklerinin de daha net ve güzel şekilde yansımasını sağlayabilirsiniz. Fakat ışıktan önce kalabalık bir dekorasyon görünümü yaratmamak için doğru kanepe rengini seçmelisiniz. İder Mobilya’da birçok renk alternatifini inceleyebilirsiniz. Yaşam alanınız küçükse açık renkli modellere yönelebilirsiniz. Ayrıca yükseltilmiş ayaklara sahip bir köşe takımı ışığın içeriye daha fazla girmesine izin verir. Keten kumaş sıcak havalarda ferah kullanım avantajı sağlar. Dolayısıyla keten kumaştan üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Odanız yeterince ışık almıyorsa, kusursuz ve şık bir görünüm için koltuğun arkasına ya da yanına zemin lambası koyabilirsiniz. Abajur ve ayaklı lambader gibi çeşitli ışık kaynaklarını kullanabilirsiniz.

Siz de dayanıklı yapıdaki sade ve gösterişli köşe koltuk modelleri için İder Mobilya’yı tercih ederek farklı still anlayışı ile evinize yeni bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Kaliteli ve konforlu alanlar oluşturabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply