Her Stile Uygun Üçlü Koltuk Takımı Modelleriyle Salon ve Oturma Odası Dekorasyonu

Salon ve oturma odasının ana mobilyalarından olan koltuk takımının, ev sahibinin zevkini en çok yansıtan mobilyalardan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dekorasyonun genel hatları, oturma parçalarıyla oluşturulduktan sonra sıra diğer parçalara gelir. Bu yüzden de yeni ev kuranlar veya evini yenilemek isteyenlerin üzerinde uzun uzun düşündüğü mobilyaların başında tekli, ikili ve üçlü koltuklar gelir. Klasik veya modern tasarımlar, pastel veya koyu renkler, rahat kullanışlı veya şık üçlü koltuk modellerini nerede kullanabileceğinize birlikte göz atalım.

Klasikten Vazgeçemeyenler İçin Chester Üçlü Koltuk Takımları

Salonunuzu klasik stilde dekore etmek istiyorsanız aradığınız cevap Chester üçlü koltuk modellerinde olabilir. Bu modeller, özellikle büyük odalarda göz dolduran gösterişiyle kurtarıcı rolünde. Sırt ve kol kısımlarındaki kapitone dikişlerin yer aldığı şık modelleri deneyebilirsiniz. Klasik krem renkli Chester koltuk yerine tercihinizi tarçın veya bordo renklerden yana kullanarak klasiğe sıcak dokunuşlar katarak zarif bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu dekorasyonu ahşap ayaklı cam sehpa, kahve tonlarda berjer ve
ikili koltuk takımı ile tamamlayabilirsiniz. Açık renk tonlarında duvara veya yer döşemesine sahip salonunuza ayrı bir hava katacak lacivertin güçlü yanından faydalanabilirsiniz. Bu renkte bir üçlü koltuk modelini altın detaylarla görkemli bir atmosfer elde edebilirsiniz. Dekorasyona krem tonlarda tekli koltuk ve şık bir halı, altın detaylara sahip bir sehpa ile tamamlayabilirsiniz.

Modernin Çekimine Kapılanlara Üçlü Koltuk Takımı Modelleri

Üçlü koltuk modellerinde gelenekselden moderne bir geçiş söz konusu. Özellikle yeni nesil evlerde sade ama şık mobilyaların sayısı artışta. Salon ve oturma odasını modern koltuk takımlarıyla tamamlamak isteyenler için çok sayıda tasarım ve renk seçeneği bulunuyor. Bu sayede farklı renklerin uyumundan faydalanarak özgün bir hava yaratmak zor değil. Modern ve sade tasarımlı üçlü koltuğunuzu iki ayrı rengin uyumundan faydalanarak dekore edebilirsiniz. Altın sarısı gibi canlı renkte bir 3 lü koltuk takımını, pastel mavi puf koltukla tamamlayarak oturma odanızda hoş bir hava yaratabilirsiniz. Canlı renklerin sunduğu sıcaklık odanızın havasını tazeleyebilir. Tercihini koyu renklerden yana kullanmak isteyenler ise siyahın asaletini modern tasarımla birleştiren üçlü koltuk takımına şans verebilirler. Odanın havasını karartmak için ise açık tonlarda tamamlayıcı ürünler kullanabilirsiniz.

Rahatlığından Ödün Veremeyenlere Üçlü ve İkili Koltuk Dekorasyon Fikirleri

Günün yorgunluğunu atmak için konforlu bir alana kim ihtiyaç duymaz. Bu alanın oluşturulacağı ev bölümlerinin başında oturma odası gelir. Misafirlerin de en çok ağırlandığı bu odaya, konforlu üçlü koltukları sıcak veya pastel tonlarda kullanarak samimi bir hava katabilirsiniz. Mavinin veya kremin pastel tonlarının kullanıldığı üçlü koltuk modelini, bordo tonlarda bir ikili koltukla kullanabilir, konforu samimiyetle buluşturabilirsiniz. Oturma gruplarının ayaklarıyla benzer materyale sahip kullanışlı bir orta sehpa ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Huzurlu bir ortamda rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz. Rahatlığımdan ödün vermeden şık bir oda dekore etmek istiyorum diyorsanız, modern çizgilerin ağırlıkta olduğu takımları şık aksesuarlarla ve yan ürünlerle tamamlayabilirsiniz. Yatak olabilme özelliğine sahip kullanışlı üçlü koltuk modellerini tercih etmek ise misafirleriniz olduğunda kurtarıcınız
olabilir.

Küçük Alanda Harikalar Yaratmak İsteyenlerin Kurtarıcısı 3’lü Koltuklar

Küçük alanları dekore etmek, zor gibi görünse de birkaç püf noktasına dikkat ederek doğru seçimlerle ferah bir odaya kavuşabilirsiniz. Küçük alanı daha da küçültmek ve hareket alanı bırakmamak için geniş oturma gruplarından uzak durmak işe yarayabilir. Koyu tonlara olan hayranlığınızı ise daha geniş alanlarda kullanmak üzere bir kenara bırakabilirsiniz. Mavi, yeşil veya krem gibi pastel tonlarda üçlü koltuk modellerine şans vererek aydınlık ve ferah bir atmosfer elde edebilirsiniz. Üçlü koltuğunuzu, uyumlu renklerde sade tasarımlı bir kare puf modeli ve benzer tasarımlara sahip iki adet tekli koltuk ile avantajlı bir dekorasyon yakalayabilirsiniz. Dekorasyonda kullanacağınız diğer ürünleri küçük boyutlu modern ve sade tasarımlardan seçerek odaya kreatif bir hava katabilirsiniz.

Birbirinden farklı tasarım ve renk seçeneklerine sahip Yataş Grup’un yeni markası Divanev’ in üçlü koltuk modellerini ve koltuk takımları fiyatlarını inceleyerek size en uygun modelleri keşfe çıkabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply