Maksimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizde maksimalist ev dekorasyonu trendini görmek ister miydiniz? Son yıllarda minimalist ev dekorasyonları zirve yapsa da sade bir dekorasyon herkesin tercihi olmayabilir. Bu açıdan son zamanlarda maksimalist ev dekorasyonu konusu da meydana çıktı. Ancak maksimalist dekorasyon bulduğunuz her boşluğu doldurmakla ilgili değil. Desenleri, farklı stilleri en şık şekilde bir araya getirmekle ilgili.

O halde sizin için derlediğimiz maksimalist ev dekorasyonu önerilerine geçmeye ne dersiniz?

Genel olarak eklektik bir tarz sunan maksimalist dekorasyonda birden fazla stili bir arada görmek mümkün. Bu dekorasyon örneğinde olduğu gibi, ahşap parke, tuğla duvar, birden fazla rengin bir araya gelmesi, şehir manzarasını içeren bir tablo ve sıradışı ışıklandırma maksimalist dekorasyonu işaret ediyor.

Desen aşıkları bu salona bayılacak. Maksimalist bir dekorasyon yapmanın sırrı desenleri ve renkleri doğru şekilde kullanmakta. Halıda, perdede ve kırlentlerde yer alan farklı desenler bir arada oldukça uyumlu görünüyor. Metalik detaylar, canlı renklerin bir araya gelmesi ve en önemlisi de beyaz gibi kaynaştırıcı bir renk kullanılması bu dekorasyonu şık hale getiriyor.

Desenli duvar kağıdı ve desenli bir perdeyi bir araya getirmenin sırrı diğer parçaları doğru seçmekten geçiyor. Bu dekorasyonda nötr renkte mobilyalar, metalik detaylar ve ahşap malzemelerle bu desenler uyum içinde.

Maksimalist bir dekorasyonda mutlaka desenli duvar kağıdı bulunur. Ancak bu dekorasyonu oluşturmak için yalnızca duvar kağıdı yetmez. Dokulu kanepe, fotoğraf çerçevesi köşesi, sehpa üzeri için seçilmiş cam aksesuarlar ve büyük bir ayna detayı tüm bu dekorasyonu kusursuz hale getirmiş.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply