Sahip Olmanız Gereken 7 Makyaj Fırçası

Makyaja yeni başlayanlar ya da daha profesyonel makyaj yapmak isteyenler makyaj fırçalarını kullanarak buna en iyi şekilde başlayabilir. Her ne kadar makyajı elle veya süngerle uygulamak çok popüler olsa da en iyi sonucu makyaj fırçalarıyla almak mümkün. Eğer fırçalarla makyaj yapmaya başlayacaksanız mutlaka sahip olmanız gereken 10 makyaj fırçası listesine göz atmadan alışverişe çıkmayın.

Fondöten Fırçası

Likit fondötenleri en iyi uygulama yolu fondöten fırçası kullanmaktır. Yanaklar ve  T bölgesinden başlayarak hafif tampon hareketlerle fondöteninizi uygulayabilirsiniz.

 

Golden Rose Fondöten Fırçası (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Kapatıcı Fırçası

Göz altlarınıza kapatıcıyı homojen şekilde dağıtmak için bir kapatıcı fırçanıza ihtiyacınız var. Kapatıcıyı noktalar halinde göz altınıza yerleştirdikten sonra kapatıcı fırçası ile tampon hareketlerle, kapatıcıyı süpürmeden göz altınıza yedirin.

 

Nascita Kapatıcı Fırçası (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Pudra Fırçası

Yüzünüzdeki parlamayı yok etmek ve makyajın kalıcılığını arttırmak için likit ürünlerden sonra pudra uygulamanız şart. Bunun için de büyük ve yumuşak bir pudra fırçası işinize yarayacaktır.

Eklips Mermaid Pudra Fırçası (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Kontür Fırçası

Yüzünüze boyut vermek ve inceltmek için yapabileceğiniz kontür uygulaması kontür fırçasıyla yapılır.

Eklips Natural Düz Kontür Fırçası (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Far Fırçası

Farı göz kapağınıza oturtmak için düz ve yoğun kıllara sahip bir far fırçası kullanmalısınız.

 

Eklips Pro Rainbow Orta Boy Far Gölge Fırçası (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Far Karıştırma Fırçası

Farları göz kapağınıza oturttuktan sonra mutlaka keskin köşeleri bir karıştırma fırçası yardımıyla dağıtmalısınız. Bunun için bir karıştırma fırçasına ihtiyacınız var.

Precision Far Karıştırma Fırçası (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Aydınlatıcı Fırçası

Highlighter yani aydınlatıcınızı yüzünüzün belirli bölgelerine en doğal şekliyle uygulamak için bu yelpazeyi andıran fırçaları kullanabilirsiniz.

Beauty House Aydınlatıcı Fırçası (Satın Almak İçin Tıklayınız)

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply