Prenses Gibi Hissetmek: Elie Saab

İlk defa gördüğüm anda biliyordum en büyük hayalimin bir gün bir Elie Saab gelinliğiyle yürümek olacağını. Ombre duruşları yarattığı kıyafetlere uygulaması, rüya gibi elbiselerin podyumda süzülmesi her şeyiyle Prenses Gibi Hissetmek için her şey Elie Saab’da.

1964’te Lübnan’da doğan Elie Saab ne zaman nasıl fark edildi bilmiyorum. Kendisi yakın zamanda bir otobiyografi yayınlamayı düşünüyormuş. Merak edenler olursa çıktığı anda okuyup sizinle paylaşacağım. Fakat Elie Saab’ı yazmamın sebebi yazın yaklaşmasıyla birlikte artan düğünler. Gelinliklerin Prensi diye nitelendirebileceğimiz Elie sizin Prenses gibi hissetmeniz için özel olarak hazırlanmış gibi.

gelinlik

Bir çoğumuzun büyük tutkuyla izlediği Dedikoducu Kız’ın (Gossip Girl) baş rolü olan Blair Waldorf Chuck Bass’a “Evet” derken bir Elie Saab tasarımı giyiyordu. İlk olarak benim burada dikkatimi çeken tasarımcı beyaz yerine buz mavisini kullanmasıyla ne kadar cesur olduğunu göstermişti.

gelinlik 2

Elie Saab’ın en çok dikkatimi çeken özelliği ise gelinliklerinde ve davet kıyafetlerinde dengeyi çok başarılı bir şekilde uygulaması. Çok açık olmadan kadının dişiliğini ön plana çıkartan gelinlikleri her düğün konseptinde rahat etmeyi sağlıyor.

gelinlik 3

Daha sade ama bir o kadar dikkat çekici olmak isteyen cesur kadınlar için özel tasarlanan gelinlik modelleri yine bir denge unsuru. Gelinlik her kadının hayatında kere giymek isteyeceği bir şey ve bu yüzden gelinlikler giyecek olan kişiyi tam anlamıyla yansıtmalı. Alttaki resimde sadece bacak kısmı transparan üst kısım transparan gibi görünse de ten rengiyle bir bir uyumlu kumaşlar kullanılmış.

gelinlik 4

Daha otantik olup yine de sıra dışı olmayı başaran tasarımlarıyla dikkat çeken Saab gelinliklerinde sade olmayı sevdiği kadar abartılı olmayı da seviyor. Renk skalasını beyaz ve krem rengiyle sınılandırmayıp gelinliği yansıtan renkleri kullanıyor.

gelinlik 5

En sade haliniz ve sade gelinliğinizle düğününüzü yapmak isterseniz, o kadar taşın, ışıltının bir arada kullanıldığı gelinliklerin yaratıcısı aynı zamanda en sade gelinlikleri de koleksiyonuna eklemiş. Küçük eklemelerle hareketlendirdiği kısa kollu ve ya askılı gelinlikleri yaz düğünleri için ideal.

gelinlik 6

Gelinlik kişiyi yansıtmalı demiştim. Benim için gelinlik saflıktan öte yeni bir hayatın kutlaması için giyeceğim, yeni hayatıma adım atacağım kıyafet olmalı. Tamamen beni yansıtmalı, enerjik ve renkli olmalı. Bir hayatın geride kaldığını yeni bir hayatın rengarenk bir şekilde önümde olduğunu göstermeli. Ve sanırım Elie Saab beni duyup bunun için bir elbise tasarlamış. Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız bu gelinlik/elbiseye bayılacağınıza eminim.

gelinlik 7

Elie Saab gelinliklerinin içinden sizde uygun olanı bulmak için galeriye göz atmayı unutmayın. Belki aradığınız gelinlik bu galeridedir.

[imagebrowser id=281]
Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.