New York’ta yaşam ve Kariyer Nasıl Yapılır?

Herkesin sıkça sorduğu soru: New York’ta yaşam nasıldır? Çalışmak kolay mıdır? Ben de bu soruyu sizler için “En Yeni New Yorklular” adını verdiğim yeni bir video dizisiyle, arkadaşlarımla kısa sohbetler yaparak cevaplandırmaya çalışıyorum.

Bu ilk bölümde İstanbul’dan, üniversiteden en yakın arkadaşlarımdan olan  ve sizin de sitemizdeki köşesinden tanıdığız Gökhan ile sohbet ettim.

Gökhan, New York’ a 2011 yılının son çeyreğinde geldi. Sonrasında hayalindeki asıl meslek olan aşçılık kariyerini geliştirmek için Michelle Bernstein gibi dünyaca ünlü ve hepinizin yakından tanıdığı Mehmet Gürs, Murat Bozok gibi şeflerin mezun olduğu Johnson & Wales Üniversitesi’nden 2013 yılında mezun oldu. Mezun olduğu gibi de dünyanın belki de en prestijli restaurantlarından olan Daniel’de stajyer olarak profesyonel aşçılık kariyerine adım attı. Sonrasında ünlü Fransız şef Daniel Boulud’un diğer restaurantlarından biri olan Bar Boulud’ta 3 yıl kadar çalıştı.

Gökhan şu sıralar kendi hayalindeki girişimcilik projelerini hayata geçirmek için çok sevdiği mesleğinde kısa süreliğine ara verdi. Gökhan’ın Amerikan rüyasını nasıl gerçekleştirdiğini ve New York’ta nasıl başarılı olduğuna hep beraber bir göz atalım.

Not: Sohbet İngilizce biliyorum. Anlamanız zor olabilir ama zaten yurtdışında yaşamak gibi bir hayaliniz varsa ve İngilizce’niz de çok iyi değilse yapmanız gereken en önemli şeylerden biri daha Türkiye’deyken İngilizce’nizi yabancı diziler izleyerek, İngilizce kitap okuyarak geliştirmeye başlamak olacaktır. Emin olun çok fazla faydasını göreceksiniz.

Gökhan’ı Instagram’dan takıp edebilirsiniz. https://www.instagram.com/gokhanozyurek/

Ayrıca: https://kadinimmutluyum.com/sef-olmak/gokhan-ozyurek-ile-sef-olmanin-sirlari/

Bu yazı daha önce AlleyGirl.com adındaki İngilizce stil, New York ve yaşam yazıları yayınladığım blogumda yayınlamıştır. Eğer New York’ta yaşam hakkında daha fazla bilgi sahip olmak istiyorsanız beni ordan da takip edebilirsiniz.

Betül K. Yıldız

Betül Yıldız Marmara İşletme' den 2009 yılında mezun olduktan sonra kendini sosyal medya yardımıyla internet sektöründe buldu. O gün bugündür dijital dünyanın bir parçası olmaktan mutlu mesut yaşamakta. İstanbul' a olan aşkından dolayı çok gezer, hele cumartesi geceleri evine girmezdi. Şimdi New York'ta ne yapmaktadır bilinmemekle birlikte portalımızın joker elemanı olmayı kendine görev edindiği için sevgimizi ilk günden kazanmış durumda. Sıradaki istek parçayı çalması için ona [email protected] ' dan ulaşabilirsiniz. Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.