Leziz Yılbaşı Yemeği Önerileri

Mis gibi yılbaşı yemeği önerilerine hazır olun. Yılbaşında parti verecekseniz ya da ailenizle samimi bir yemek yiyecekseniz şimdiden menüyü hazırlamanızda fayda var. Sevdiklerinize lezzetli bir ana yemek sunmak için derlediğimiz yılbaşı yemeği önerilerine göz atmayı unutmayın.

Yılbaşı Hindisi

Yılbaşı yemeği dendiğinde akla ilk olarak hindi pişirmek gelir. Siz de kalabalık bir yemek planlıyorsanız hindi pişirebilirsiniz.

Yılbaşı Tavuğu

Hindi sevmeyenler için en güzel alternatiflerden biri tavuk. Mis gibi fırında pişmiş sebzeli tavuk ile davetlilerinize leziz bir akşam yemeği sunabilirsiniz.

Tavuk Dolması

Mis gibi iç pilavla doldurulan bütün tavuk en güzel yılbaşı yemeği olabilir. Böyle kallavi bir ana yemek istiyorsanız mutlaka tavuk dolmasını düşünün.

Soslu Biftek

Tavuk ya da hindi beni kesmez diyorsanız leziz bir biftek yapmaya ne dersiniz? Leziz barbekü soslu biftek ile davetlileriniz bu yılbaşı yemeğini unutamayacak.

Kuzu İncik

Yemek davetlerinin en güzel ana yemeklerinden biri de kuzu inciktir. Eğer yaptığınız yemeğin unutulmaz olmasını istiyorsanız bu ana yemeği tercih edebilirsiniz.

Sebze Sote

Ana yemek dendiğinde genellikle et yemekleri akla gelse de mis gibi vejetaryen ana yemekler de tercih edilebilir. Bunlardan biri leziz sosuyla sebze sote.

Kabak Makarna

Vejetaryen ya da vegan davetlileriniz için yapacağınız kabak makarna muhteşem olabilir. Bir de çeşitli sebzeler ve vegan soslarla desteklerseniz harika bir ana yemek olacaktır.

Sizin için derlediğimiz bu yılbaşı yemeklerinden favoriniz hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply