Kolay Dekoratif DIY Fikirleri

Yazın neşesini evinizde hissetmek için kendi ellerinizle yapacağınız bir kaç DIY fikrine ne dersiniz? Neşenizi ve enerjinizi yerine getirecek tasarımlar, kendiniz yaptığınız ve gururla göstereceğiniz Kolay Dekoratif DIY Fikirleri için işte size 5 ilham verici tasarım.

Peçeteleri eskiden ponpon yapmak için kullandığımız teknikle hazırlayıp rengarenk bir şekilde duvarlarınıza asabilirsiniz. Peçeteleri püskül halinde kesip ortasında ikiye katlayın. Arada biraz mesafe bırakarak ikiye katladığınız yerden bağlayın. Ortaya çıkan bu küçük ponponu duvarınıza sabitlediğiniz iplere dilediğiniz sırayla aslın. Sonuç renkli ve enerji veren bir tasarım olacak.

Kolay Dekoratif DIY Fikirleri 2

Yapacağınız kalp şeklindeki bu tasarım için bir tahta parçasını alın, üzerine bir şablon şeklinde, kalp olmak zorunda değil, bir şekil çizin. Daha sonra çizdiğiniz şablon üzerine belirli aralıklarla çiviler çakın. Bütün çivileri çaktıktan sonra bir noktadan başlayarak istediğiniz şekli net bir şekilde görene kadar devam edin. Bu tasarımı isterseniz masanızın üzerinde isterseniz de arka tarafına bir kanca asarak duvarınızda sergileyebilirsiniz.

Kolay Dekoratif DIY Fikirleri 3

En güzel anılarınızı daha çok görünür yapmak için duvarlarınızı kullanın. Duvarınıza çizeceğiniz bir şeklin içini resimlerinizi yapıştırarak doldurabilirsiniz ve ya resimlerinize daha sonra zarar gelmesini istemiyorsanız duvarınıza asacağınız bir ipin üzerine renkli mandallarla resimlerinizi tutturabilirsiniz.

Kolay Dekoratif DIY Fikirleri 4

Kolay Dekoratif DIY Fikirleri 6

Her hangi boş bir Tuval alın, hayal gücünüzü zorlayın ve her gün görmekten zevk alacağınız bir tasarım düşünün. Bu tasarımı bulduktan sonra dilerseniz bir şablon yardımıyla ya da kendi çiziminizle tuvalinize aktarın. Boş kalan yerlere tutkal sürdükten sonra üzerine sim dökün. Büyük tasarımlarda tutkal sürme işlemini parça parça yapın yoksa tutkal kurur ve simler üzerine yapışmaz. En son açık bir alanda sprey cila ile simleri sabitleyin. Kimse her yeri sim yapacak bir tasarım istemez öyle değil mi?

Kolay Dekoratif DIY Fikirleri 5

Son olarak, cansız çiçekleri değerlendirmek için kullanabileceğiniz bir yoldan bahsetmek istiyorum. Burada cansız çiçekleri saplarından ayırıp dilediğiniz boyuttaki bir ipe sabitleyin. Bir kaç tane yan yana yaptığınızda daha güzel gözükecektir. Dilerseniz kapıların önüne ya da pencerelerinize bu tasarımı uygulayabilirisiniz.

Kolay Dekoratif DIY Fikirleri

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.