Keşfedilmemiş Güzellik; Ukrayna. Nasıl Gidilir? Nerede Kalınır?

Vizenin kalkmasıyla birçok kişinin ziyaret etme imkanına kavuştuğu Ukrayna, yalnızca kimlik kontrolü ile giriş sağlanmasından sonra çok daha cazip hale geldi. Tatil yapmak için, tarihi ve kültürel yerlerini gezmek için ya da farklı bir ülke görmek için siz de Ukrayna’ya gidebilirsiniz.

İşte Ukrayna’da Gezilecek Yerler Ve Diğer Tavsiyeler

Nasıl Gidilir?

Türkiye üzerinden Ukrayna’ya direkt olarak uçuş yapabilirsiniz. İstanbul, İzmir ve Ankara’dan Ukrayna’nın Liviv, Odessa ya da Kiev şehirlerine direkt olarak gidebilirsiniz. Uçağın yanı sıra Karadeniz’den tur gemileriyle de ulaşabilirsiniz. Ancak uçak biletlerine göre çok daha pahalı olacaktır.

Konaklama

Ukrayna’da konaklama son derece ucuzdur. Önceden rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlara otel bulabilirsiniz. Ekonomik otellerin yanı sıra daire kiralama imkanı da mevcut. Otellere göre çok daha uygun fiyatlara bu dairelerde konaklayabilirsiniz.

Rynok Square

http://www.holiday.in.ua/attachments/Image/3799333856_0345d28a49.jpg?template=generic

Lviv şehrinde yer alan Rynok Square en sevilen yerlerden biridir. Çevresinde birçok restoran, kafe ya da bar bulunması da en büyük artılarından biridir. Lviv’e giderseniz burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Opera Binası

http://www.yapiklinik.com/wp-content/uploads/2014/04/Opera-Binas%C4%B1.jpg

Opera izleme şansınız olmasa bile bu binayı mutlaka ziyaret edin. Bu bina yapılmadan önce bir nehir geçtiği ve mimarın bu nehrin yönünü değiştirerek binayı inşa ettiği biliniyor.

High Castle

http://greentourua.com/wp-content/uploads/2015/12/Lutsk-High-Castle.jpg

Rynok’tan yaklaşık 15 dakika yürüyüşle ulaşabileceğiniz High Castle, mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Çünkü bu kalenin üzerinden tüm şehri görebilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Özellikle gün batımında giderseniz çok daha güzel bir manzarayla karşılaşabilirsiniz.

Slavske

http://www.hotelroomsearch.net/im/city/slavske-ukraine-7.jpg

Lviv’e yaklaşık olarak 150 km uzaklıkta bulunan bu kasaba, tatil yapmak isteyenler için ideal. Doğası ile sakin bir tatil yapmak isteyenler buraya gidebilir.

Potemkin Merdivenleri

http://www.hotelroomsearch.net/im/city/slavske-ukraine-7.jpg

192 tane basamağı bulunan bu merdien, Potemkin Zırhlısı filminin de çekildiği yer aynı zamanda. Aşağıdan baktığınızda merdivenleri, yukarıdan baktığınızda ise sahanlıkları görebileceğiniz bu ilginç merdivenleri mutlaka ziyaret edin.

Maydan Nezalejnosti

http://euromaidanpress.com/wp-content/uploads/2014/08/d11dd9e-maidan-nezalezhnosti-2013-10-16.jpg

Kiev’in en ünlü ve de en büyük meydanı olan Nezalejnosti meydanı hem birçok etkinliği görmek için hem de Kiev’in canlılığına şahit olmak için gidilmesi gereken yerlerden biri.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply