Keşfedilmemiş Bir Cennet; Gökçeada Nasıl Gidilir? Nerede Kalınır?

Türkiye’de doğal güzelliklerle dolu pek çok ada bulunuyor. Bu adalardan en güzellerinden biri ise hiç kuşkusuz Gökçeada. Tertemiz havası, suyu ve muazzam manzarasıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve güzel bir tatil yapabileceğiniz Gökçeada hakkında daha fazla bilgi edinmeye ne dersiniz?

Ege’nin doğal kaynaklar açısından en zengin adası olan Gökçeada’da birçok koy bulunuyor. Sakin bir tatil geçirmek, deniz sörfü ya da dalış gibi sporları denemek, denizin ve güneşin tadını çıkarmak için siz de Gökçeada’ya gidebilirsiniz.

Gökçeada’ya Nasıl Gidilir?

Gökçeada’ya deniz yoluyla gitmek mümkün. Arabalı feribot ve deniz otobüsü sayesinde ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra otobüs firmalarıyla da karadan ulaşma imkanı var. Yaz aylarında her sabah ve gece olmak üzere 2 otobüs seferi düzenleniyor. Gökçeada’ya uçakla da ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havaalanından uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra özel tekneniz ile de ulaşmanız mümkün. Arabayla gitmek isteyenler Tem otoyolunun üzerinden Tekirdağ’a doğru ilerleyerek Kabatepe Limanına ulaşın. Eğer İzmir, Ankara ya da Eskişehir istikametinden geliyorsanız Çanakkale Boğazı’nı geçin. Gestaş ile Kilithabir’e geçebilirsiniz.

Gökçeada’da Konaklama

Gökçeada, en çok tatil yapılan yerlerden biri olduğu konaklama konusunda da birçok seçenek mevcut. Özellikle ev pansiyonculuğu son derece yaygın. Gökçeada yerlileri evlerini kiraya vererek tatilcilere konaklama imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra apartlar da uygun fiyatlı konaklama için oldukça uygun.

Gökçeada’da Ne Yemeli?

Tatil için Gökçeada’yı tercih ettiyseniz restoran ve kafe çeşitliliğini bulamayabilirsiniz. Farklı mutfaklar ya da lezzetler tatmak istiyorsanız uygun olmayabilir. Otel restoranları ve merkezdeki restoranları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Gökçeada’da hiç gece kulübü mevcut değil. Bu açıdan sakin bir tatil için bu adayı tercih etmenizde fayda var. Bir tatilden beklentiniz eğlence ise tam olarak karşılamayabilir. Eğer giderseniz meşhur dibek kahvesini içmeden dönmeyin.

Muazzam manzarası, tertemiz denizi, bol oksijeni, samimi halkı ve en önemlisi de kolayca ulaşılması açısından Gökçeada kısa süreli bir tatil için en ideal yerlerden biri. Bu keşfedilmemiş cenneti yakın zamanda ziyaret etmeli ve mutlaka tertemiz havasını içinize çekmelisiniz.

 

 

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply