İstanbul’a Yakın Yerler Dizisi; Bursa’da Ne Yapılır?

Marmara Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan Bursa, gezilecek yerler bakımından son derece zengin. Hem tatiller için hem tarihi yerleri için gidebileceğiniz Bursa’da görebileceğiniz çok fazla yer var. Bursa’da ne yapılır merak ediyorsanız sizin için en güzel yerlerini derledik.

Bursa’ya Nasıl Gidilir?

Marmara Bölgesi’nin güneyinde yer alan Bursa, en kalabalık şehirler arasında yer alıyor. İstanbul’a, Yalova’ya, Kocaeli’ye ve Balıkesir’e son derece yakın olan bu şehire özel aracınız ya da otobüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İşte kilometre ve saat bilgileri;

İstanbul-Bursa: 149 kilometre, 2 saat 5 dakika,
Yalova-Bursa 68 kilometre, 1 saat 5 dakika,
Kocaeli-Bursa 132 kilometre, 1 saat 44 dakika,
Bilecik-Bursa 96 kilometre, 1 saat 37 dakika,
Balıkesir-Bursa 153 kilometre, 2 saat 3 dakika.

Bursa’da ne yapılır?

Tarihi Yerleri Gezebilirsiniz

https://suffagah.com/bursada-gezilmesi-gereken-14-yerl

Bursa tarihi yerler bakımından en zengin şehirlerimizden biridir. Osmanlı döneminin en önemli şehirlerinden biri olması ile birlikte kültürel açıdan birçok tarihi yere sahiptir. Eğer vaktiniz varsa bir ya da iki gününüzü bu tarihi yapıları ziyaret ederek geçirebilirsiniz.

Hamam Keyfi Yapabilirsiniz

http://www.bursatatil.com/bursadan-yapilmadan-donulmemesi-gereken-10-sey/bursa-hamam/

Bursa yer altı kaynakları bakımından da son derece zengindir. Hamam dendiğinde akla ilk gelen şehirlerden biri olduğunu da söylemek mümkün. Doğal mineralli sulara sahip hamamlarında keyif yapabilirsiniz.

Soğanlı Botanik Park’ta Gezebilirsiniz.

http://www.gezenek.com/mekan/soganli-botanik-park-192

Bursa Hayvanat Bahçesi’ni biliyorsanız hemen yanında yer alan Soğanlı Botanik Park’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bol miktarda oksijen alabileceğiniz bu parkta yürüyüş yapabilir ya da bisiklet kiralayarak harika bir gün geçirebilirsiniz.

Cumalıkızık’ta Harika Bir Gün Geçirin

http://www.eskirota.com/2016/10/cumalikizik-koyu-bursa.html

Bursa çevresinde yer alan bu köy son zamanlarda oldukça popüler. Taş sokaklarıyla, tarihi evleriyle ve modernleşmemiş köy hayatı ile bu köy kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Organik yiyecekler satın alabilir ya da muhteşem bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

Gölyazı’da Haftasonu Geçirin

http://www.tgdturkey.com/tr/bursa/foto-galeri/golyazi-koyu/golyazi-koyu-1566.html

Kahvaltı keyfi, balık tutma keyfi ya da sakinlik için Gölyazı’da iki gün geçirebilirsiniz. Özellikle İstanbul’un stresinden arınmak için burada bir iki gün geçirerek kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz.

Suuçtu Şelalesi’ni Görün

https://www.youtube.com/watch?v=tV1x4UKBLDY

Bursa’da ne yapılır? sorusunun cevaplarından biri de en önemli şelalelerinden biri olan Suuçtu Şelalesi. Burası piknik, kamp ya da yürüyüş için en ideal yer. Özellikle hafta içi giderseniz sakinliğin ve muhteşem doğa manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply