Dekorasyonda Rose Gold Trendi

Dekorasyon dünyasında her geçen gün farklı trendler ön plana çıkarken evimizi güzelleştirmek için sayısız seçeneğe sahip oluyoruz. Son zamanlarda dekorasyondan moda dünyasına, kozmetiğe kadar birçok alana sıçramış olan metalik trendi, feminen stilleri sevenler için harika bir trend. Altın, bronz, gümüş gibi metalik renklerin yanı sıra rose gold çok daha ön plana çıkmış durumda. Dekorasyonda rose gold trendi ile siz de evinizi trendlere uygun şekilde dekore edebilirsiniz.

Dekorasyonda Rose Gold Rüzgarı

Feminen, şık ve bir o kadar da stil sahibi bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız rose gold detaylar kullanabilirsiniz. Masa, sandalye, sehpa, koltuk gibi mobilyaların metal kısımlarını rose gold şekilde seçebilirsiniz.

Anthropologie Gracemere Mirrored Three-Drawer Dresser $1,498 (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Metal detayların yanı sıra tamamı rose gold olan metalik mobilyalar da edinebilirsiniz. Bu rose gold dresuar hem salon hem de yatak odası dekorasyonu için oldukça uygun görünüyor. Beyaz ve pastel tonlarda dekorasyonlar için ideal olabilir.

Mobilyalar yerine daha dozunda uygulamalar yapmak için rose gold aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Orta sehpa, komidin ya da TV ünitesine koyabileceğiniz rose gold mumluklar, kalemlikler ya da vazolar tercih edebilirsiniz. Bu tarz aksesuarlar ile çok daha dengeli ve bütünleşmiş bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz.

Lulu & Georgia Dalenna Sofa $1,318 (Satın Almak İçin Tıklayınız)

Koltuk takımı tercih ederken de metalik trendinden yardım alabilirsiniz. Bu ayak kısmı rose gold olan koltuk salonunuza son derece şık bir hava katabilir. Özellikle beyaz-gri gibi renklerin kullanıldığı minimal dekorasyonlar için bu metalik detaylar harika sonuçlar çıkarıyor.

Dekorasyonda rose gold trendi en çok da mermer desenleriyle uyum sağlıyor. Mermer desenli mutfak tezgahlarına rose gold mutfal eşyalarını uydurabilirsiniz. Bunun yanı sıra rose gold ayaklıklı mermer orta sehpa modelleri de salonunuza muazzam bir hava kazandırabilir.

Rose gold trendini uygularken daha farklı fikirler de edinmek istiyorsanız daha önce sizin için derlemiş olduğumuz Dekorasyonda Vintage Stili Nedir? Başlıklı yazımıza da göz atarak evinizin dekorasyonu konusunda ilham alabilir ve hayalinizdeki dekorasyona ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply