Chanel Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış

Paris Moda haftasında Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış Koleksiyonları görkemli bir şekilde tanıtıma çıktı. Moda sevenlerin yakından takip ettiği bu defileleri tabi ki bende kaçırmadım. Ve yine tabi ki oraya gidemedim ama internetten sizin için en görkemli ve sezona damgasını vuracak modelleri seçtim. Öncelikle Chanel Haute Couture 2014-2015 Sonbahar/Kış defilesi ile başlamak istiyorum.

Chanel her zaman olduğu gibi hanım efendi çizgisinden çıkmadan aynı yolda ilerlemeye devam ediyor. 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonunda Chanel’in koleksiyonunda göreceğimiz parçalara ve en çok dikkat çekenlere öncelik vermek istedim. Ben demiştim demeyi sevdiğim tek yer varsa oda moda ön görümü konusundadır. Vatkaların geri dönmesi yakın demiştim ve Chanel onları geri getirenlerden sadece biri.

chanel 10

Beyaz ve siyahın ağırlıkta olduğu koleksiyonda Chanel yine geçmişe dönüş yaptığı parçalarla karşımıza çıkıyor. Siyah ve beyazın aynı anda kullanmasından ortaya çıkan asalet görüntüsü vurgulanmış. Yinede birazcık babaanne görüntüsü gibi olduğunu inkar edemeyeceğim.

chanel

Siyah ve beyazın yanında en çok kullanılan renklerden biri ise kırmızı. Sonbaharın renklerinden biri olan kırmızı, kış ayına renk getirmek için ideal bir seçim. Cesur modellere çok yer verilmese de alttan çıkan şort detayını bir çok koleksiyon parçasında görmek mümkün.

chanel 3

Yaz aylarında sık sık gördüğümüz/göreceğimiz çiçek desenli kumaşlar, soğuk aylara enerji ve neşe getirmek için güzel bir seçim. Chanel’in koleksiyonunda da çiçek desenli bir çok parça mevcut. Siyah ve beyazla dengelenmiş desenler soğuk aylara çok daha uyumlu. Uzun etekler ise yine sık karşımıza çıkan modellerden. İkisinin birleşimi ise benim favorim.

chanel 5

Ve tabi ki beyaz. Chanel’in klasik görüntüsünün altında her zaman Coco’nun inci kolyesi beyazlığında bir kıyafet yatar. İlkbahar/Yaz koleksiyonunda Cara’nın spor ayakkabılarıyla giydiği gelinliğe bayılmıştım. Ama bu sefer Karl beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Yanlışlıkla hamile kalmış ve evlenmek zorunda kalan bir kadının tercih edebileceği bir gelinlik modeli Chanel’in inci beyazına hiç yakışmadı bence. Hamile olan modeline bir jest yapmak için böyle bir gelinlik tasarlamış olması bile durumu kurtarabilecek gibi değil.

chanel 8

Yinede beyaz renk diğer elbiseler durumu biraz toplarlıyor. İnce düşünülmüş gümüş renkli detaylarla elbiselere ayrı bir hava katılmış. Yunan esintileri taşıyan bu elbise Sonbahar ve ya kıştan daha çok yaz elbisesi gibi gözüksede bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim.

chanel 6

Her şey bir yana bir çok rengin bir arada kullanıldığı bu koleksiyona geneline bakıldığında bayıldığımı söylemeliyim. Koleksiyonun bütün parçaları için sayfaya devam edin.

chanel 2

chanel 4

chanel 7

chanel 9

chanel 11

Chanel 12

Chanel 13

Chanel 14

Chanel 15

Chanel 16

Chanel 17

Chanel 18

Chanel 19

Chanel 20

Chanel 21

Chanel 22

Chanel 23

Chanel 24

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.