Gezi Rehberi; Küba’da Görülmesi Gereken Yerler

Kültürü, mimarisi ve mutlu insanlarıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken ülkelerden biri olan Küba’ya yolunuz düştüyse sıraladığımız yerleri görmeden gezinizi bitirmeyin. İşte sizin için derlediğimiz Küba’da görülmesi gereken yerler listesi.

Devrim Meydanı

Fidel Castro’nun halka seslendiği meydan olan Devrim Meydanı’nın en önemli özelliklerinden biri de Che Guevara’nın portresinin yer aldığı duvardır. Küba’ya yolunuz düştüyse bu meydanı ve duvarı mutlaka görmelisiniz.

http://gunce.marsyas.gen.tr/?p=1676

Santiago de Cuba

Küba’nın en büyük ikinci kenti olan Santiago de Cuba, lezzetli yemeklerin merkezi olarak bilinir. Tarihi yapılarını gördükten sonra Küba’ya özgü lezzetleri tatmak için keşfe çıkmalısınız.

https://www.plenglish.com/index.php?o=rn&id=34444&SEO=santiago-de-cuba-to-strengthen-as-an-attractive-tourist-destination-photos

Cayo Coco Adası

Lüks otellerin bulunduğu bu ada, mis gibi deniz havasını alıp tatil yapmak isteyenler için en güzel yerlerden biri. Balayı için de tercih edilebilir.

http://www.geziko.com/blog/kisin-denize-girilecek-yerler/

Eski Havana

Tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız Eski Havana’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tarihi yapılarının yanı sıra sokak müzisyenleri ve lezzetli yemekler sunan restoranlarıyla da ünlüdür.

https://gezievreni.com/kuba-gorulecek-yerler/

Morro Kalesi

1589 yılında inşa edilmiş olan Morro Kalesi, Küba’nın başkenti Havana’da bulunuyor. Önceleri hapishane olarak kullanılan bu muazzam yapı şimdilerde oldukça turistik bir bölge.

https://ucuzauc.com.tr/seyahat-fikirleri/kuba-da-gezilecek-yerler/1791/haber

Plaza Vieja

Eski meydan adıyla bilinen Plaza Vieja, Küba’da en canlı yerlerden biridir. Sanat galerileri, tarihi yapılar, gece hayatı ve alışveriş konusunda en zengin yerlerden biridir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Plaza_Vieja,_Havana

Varadero

Bir tatil şehri olan Varadero, muhteşem plajlarıyla ünlüdür.

http://www.birgezgininnotlari.com/sehir/varadero/296

Trinidad

1514 yılında kurulmuş bir tatil kasabası olan Trinidad, Küba’nın güneyinde yer alır. Unesco Dünya miras listesinde yer alan bu muazzam kasabayı görmeden Küba gezinizi sonlandırmayın.

https://gezimanya.com/trinidad-ve-tobago

Baracoa

Kristof Kolomb’un Küba’da ilk ayak bastığı yerde kurulduğu bilinen bu muazzam kent, ulaşım konusunda sıkıntılı olsa da görülmeye değerdir.

http://bestcubaguide.com/baracoa-cuba-story-authentic-travel-explore/

Malecón

Küba’nın gece hayatını merak ediyorsanız başkentte bulunan bu bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Küba’nın en hareketli bölgelerinden biri olan Malecon, sabahın ilk ışıklarına kadar harekete devam ediyor.

https://www.pps.org/places/malecon

Küba’da görülmesi gereken yerler listemizin sonuna geldik. Bu muazzam yerleri daha önce ziyaret ettiyseniz deneyimlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz. 🙂

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply