Yaz Sıcaklarına Karşı Farklı Komposto Tarifleri

Yaz sıcaklarında hem lezzetli hem de serin içecekler içmek şart. Bol bol sulu meyveler tüketmenin yanı sıra komposto içmek de oldukça sağlıklı. Özellikle yaz meyveleri ile yapılan kompostolar son derece lezzetli oluyor. Sağlıksız hazır meyve sularını tüketmek yerine evde kendiniz hazırladığınız kompostoları tüketmeye ne dersiniz? Eğer hazırsanız sizin için farklı komposto tarifleri derledik.

Kayısılı Bademli Komposto

  • Karanfil, su, şeker, tarçın kabuğu, kayısı ve bademleri bir tencerede kaynatarak bu kompostoyu hazırlayabilirsiniz. Kayısı kompostosuna farklı bir lezzet katmak için badem harika bir seçenek.
http://www.ardaninmutfagi.com/yemek-tarifleri/ramazan-tarifleri/kayisili-bademli-komposto

Elmalı Ahududulu Komposto

  • Su, elma, ahududu ve tarçını kaynatarak yapabileceğiniz bu komposto da tam olarak yaz içeceği. Eğer kırmızı meyveleri seviyorsanız bu kompostoya bayılacaksınız demektir.
http://www.efsanetarifler.com/tarif/elmali-ahududulu-komposto-tarifi

Böğürtlenli Armutlu Komposto

  • Armut, böğürtlen ve suyu kaynatarak elde edebileceğiniz bu kompostoya kaynarken keten tohumu atarak farklı bir lezzet yaratabilirsiniz.
https://www.elele.com.tr/yemek/icecekler/bogurtlenli-ve-armutlu-komposto

Kırmızı Erik Kompostosu

  • Her zaman yapılan klasik komposto tariflerinden sıkıldıysanız kırmızı erik ile harika bir soğuk komposto yapmaya ne dsiniz? Kırmızı erikleri karanfil ve tarçın ile kaynatıp soğuk bir şekilde servis etmeniz yeterli.
https://www.lezzet.com.tr/icecekler/soguk-icecekler/soguk-alkolsuz-icecekler/kirmizi-erik-kompostosu

Ayva Kompostosu

  • Komposto yalnızca yaz meyveleriyle yapılmıyor. Kış meyveleriyle de birbirinden güzel kompostolar hazırlayabilirsiniz.
https://yemek.com/tarif/ayva-kompostosu/#gref

Bu birbirinden lezzetli komposto tarifleri arasından sizin favoriniz hangisi?

avatar
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.