Bakım Dosyası: Dudaklara Kış Bakımı

Kışın iyiden iyiye yüzünü gösterdiği bu günlerde sadece cildimiz değil dudaklarımız da iyi bir bakım hakediyor. Aslında dudaklar vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha az yağ ve ter bezlerine sahip olduğundan en çabuk kuruyanlarda onlar. Eğer her hava değişiminde dudakları çatlayan, kızaran hatta pul pul olanlardansanız aşağıdaki ürünlerin tam da size göre olduğu söyleyebilirim. Haydi birlikte inceleyelim:

 

 

Blistex MedPlus : Hasar görmüş dudaklar için anında rahatlatıcı etki sağlayan, içeriğindeki  Eucalyptus, Menthol ve Camphor ile dudaklara nem dengesini geri kazandıran ve yumuşaklık sağlayan bir ürün. Ayrıca kendileri yanımdan hiç ayırmadığım dudak nemlendiricim olur kendisi.

 


 

 

 

Blistex Lip Relief Cream SPF 10: Çatlamış dudaklara onarıcı ve rahatlatıcı özel bakım sağlar. İçerdiği Camphor ve Thymol ile çatlamış, acı veren dudaklara anında nüfuz ederek rahatlatlatır.

 

 

 

 

Lush Lip Dip Scrup:  Kar perilerinin dudaklarına sürecekleri ürün olarak tanıtılan Lip balm yine kurumuş dudaklarınız için oldukça etkili. Badem yağı,yaban mersini yağı ve limon yağıyla size çok iyi gelecek bir ürün. Doğallığı ön planda tutan aslında her ürünüyle güveninizi sağlıyor diyebilirim.

 

 

 

 

Murad Energizing  Nar Özlü Dudak Koruyucusu SPF 15: Dudakların onarılma ve yenilenme, nemlendirilme, yaşlanma belirtilerine karşı anti-oksidan bakım, her mevsim güneşe karşı korunmasını sağlar. İçerdeği nar özünün güçlü antioksidan etkisi ile  serbest radikallere karşı savaşarak dudaklarınızı korumayı ve nemlendirmeyi destekler. Oldukça başarılı bir ürün.

 

 

 

 

The Body Shop Kenevir Dudak Koruyucu: Kuru ve çatlamış dudaklar için yoğun nemlendirici. Yerel Ticaret ürünü kenevir yağı, zeytinyağı ve balmumu içerir.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.