Çeşme’de Görmeniz Gereken En Önemli 10 Yer

Türkiye’deki en popüler tatil yerlerinden biri olan Çeşme, hem tarihi dokusu hem muhteşem denizi hem gece hayatı hem de eğlencesiyle her yaz tatilcileri kendine hayran bırakıyor. Eğer siz de bu yaz için Çeşme’de bir tatil planı yapıyorsanız derlediğimiz bu yerleri gezmeden tatilinizi sonlandırmayın. İşte Çeşme’de görmeniz gereken en önemli 10 yer

Ilıca Plajı

ilica-plaji-1311325499

Çeşme’nin her plajı birbirinden güzel olsa da en popülerlerinden biri hiç kuşkusuz Ilıca Plajı. Denizin tam içinden termal suyun çıkması ise bu plajın en önemli özelliklerinden biri.

Sakızlı Koy

sakızlı

Yerli bir Ege’li gibi hissetmenizi sağlayacak harika bir balıkçı kasabası. Çeşme’ye yaklaşık olarak dört kilometre mesafede bulunan Sakızlı Koy’da birçok pansiyon ve otel bulabilmek mümkün.

Çeşme Kalesi

223761-cesme_kalesi

1508 yılında İkinci Beyazıt tarafından yaptırıldığı bilinen bu kale, Çeşme’nin en önemli tarihi eserlerinden. Çeşme’deki pek çok yarışma ve festivallere de ev sahipliği yapıyor.

Delikli Koyu

Deliklikoyu-Cesme

Mavi denizi ve beyaz kayaları ile hem gözünüze hem de gönlünüze hitap edecek harika bir koy olan Delikli Koy, Çeşme’nin en sakin yerlerinden biri.

Flyinn Beach

flyin

Çeşme doğal güzellikleriyle olduğu kadar eğlencesiyle de meşhur bir yer. Çeşme’nin en popüler beach clublarından biri ise Flyinn Beach

Şifne

sifenne2

Şifne kaplıcalarıyla ünlü bir yer olarak biliniyor. Burada denize girmek ayrı bir keyif.

Erythrai Antik Kenti

ERİTRAİ (62)

Çeşme’ye gidip de yalnızca deniz-kum-güneş üçlüsünden ibaret bir tatil yapmak istemeyenler için bu antik kent muhteşem bir seçenek. Tunç Çağı’ndan kalma bir yerleşim yeri olarak bilinen Erythrai antik kentini gezmek harika bir deneyim.

Boyalık Koyu

Boyalık-Plajı-Çeşme

Kalabalık olmayan ve manzarasıyla büyüleyen bir plaj arayışı içindeyseniz Boyalık Koyu en seveceğiniz yerlerden biri olabilir.

Alaçatı

Alacati-Yapilacaklar

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Alaçatı’yı gezmek ise bambaşka bir keyif. Boyalı taş evleri, dar sokakları, esnafı ve tarihi dokusuyla Alaçatı harika yerlerden biri.

Eşek Adası

cesme_tekne_turu_esek_adasi_7

Bu adaya gittiğinizde sizi eşeklerin karşılaması çok hoşunuza gidecek. Konaklamak için uygun olmasa da günübirlik tekne gezileri için muhteşem bir seçenek olduğunu söylemek mümkün.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply