Bir Ve Yarım Ev : Asmakat

Kimimizin hayali geniş, bahçeli müstakil evlerdir, kimimizinki çok katlı daireler, kimimizinki de yüksek katlarda bulunan eşsiz manzaralı lüx daireler.. Benimki de asmakatlı evler!

Büyük ya da küçük, modern ya da retro, yerden tavana ya da clerestory camlı hiç farketmez. Nasıl olursa olsun o yüksek tavanın ferahlık vereceğine inanıyorum. Bir evin en önemli ihtiyaçlarından biri de ferahlık ve huzur verici olması değil midir zaten?

Modern-Mezzanine-Design-16

Küçük alanlar için düşünülmüş bir çözüm olan asmakatlar zamanla dekorasyonda kendine ait bir çizgi oluşturmuş ve ev, ofis her türlü iç dizaynın stil sahibi bir parçası olmayı başarmış. Bu platformlar hem ikinci bir yatak ya da oturma odası, bir kütüphane ya da home ofis olarak akılcı çözümler sağlayabiliyor.

DSC_3410-kopia

Üstelik asmakatlar, sağladığı ferah ortam sayesinde dekorasyondaki renk yelpazenizi de genişletmektedir. Küçük evlerde kullanmaktan çekindiğimiz koyu tonları havadar daireniz rahatlıkla dengeleyecektir. Beyaz gibi açık renkler tercih edeceğinizde ise evinizin aydınlığını güçlendirirken ufak detaylarda kullanacağınız renkleri de daha da öne çıkaracaktır.

LandskronaElding Oscarson10-2009

Asmakat dekorasyonlarında sıkça rastlanan cam detaylar her zaman en modern çözümler olmuşlardır. Cam kenarlıklar, cam merdivenler hem evinizin transparanlığını arttıracak hem de evinize fütüristik bir stil kazandıracaktır.

Modern-Mezzanine-Design-21

Dekorasyonda apayrı bir yeri olan asmakat evlerin ilham verici detaylara bu denli açık oluşu sanırım onları sıradışı yapan. Klasik apartman dairelerinin aksine ne kadar küçük olursa olsun kendinize ait bir alan yaratabileceğiniz ilginç bir mimari tasarım. Hele de etkileyici manzarası olan bir konumda çatı katına uyarlanmışsa hayatınızdan taşınma kavramını çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

dreamy-floral-and-white-bedroom-with-mezzanine-and-homework-space

Kullanım alanı, renkler, ilham verici detaylar açısından çok geniş bir stil yelpazesi olan asmakat dekorasyonlarına göz atmaya devam edebilirsiniz..

[imagebrowser id=246]
İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.