Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Saklı Yer

Seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek insana büyük bir haz veriyor. Farklı kültürleri, manzaraları, tarihi yapıları ve en önemlisi de farklı şehirlerin ruhunu görmek, tanık olmak apayrı bir duygu. Eğer siz de yeni yerler görmeyi seviyorsanız sizin için harika bir öneri listesi hazırladık. Planlarınızda gezmek olmasa bile bu listeden sonra kendinizi bavul hazırlarken bulabilirsiniz! İşte Avrupa’da görülmesi gereken 10 saklı yer.

İspanya Asturias & Covadonga Manastırı

Spain_CovadongaEurope-on-the-cheap

İspanya’nın tarihi yapısı ve muazzam manzarasını bilmeyen yoktur. Bu manastır da İspanya’nın en önemli yerlerinden biri. İspanya’ya yolunuz düşerse mutlaka henüz çok fazla kişi tarafından keşfedilmemiş bu manastırı ziyaret etmelisiniz.

Malta Mdina & Zebbug

zebbug1

Küçük bir ülke olsa da kendine hayran bırakan manzaralara sahip olan Malta’nın Mdina ve Zebbug şehirlerini mutlaka gezmelisiniz. Sarayları, barok mimarisi ve hiç bitmeyen kutlamalarıyla görülmesi gereken yerlerden biri.

Portekiz Azorlar

276azores_tasteportugal

Özerk bir bölge olan Azorlar, henüz pek fazla insan tarafından keşfedilmediği için el değmemiş bir güzelliğe sahip.

Karadağ Perast

karadağ

Avrupa’nın güzel yerlerini gezerken çok fazla para harcamak istemiyorsanız uygun fiyatlara tatil yapıp gezebileceğiniz muazzam yerlerden biri.

Çek Cumhuriyeti Lednice – Valtice Bölgesi

çek

Rönesans döneminden kalan bir şato ve gotik bir kaleye sahip bu bölgeyi gördüğünüzde kendinizi bir filmin içinde gibi hissedebilirsiniz.

Hırvatistan Pag Adası

Pag-town-promenade-850x559

Avrupa’nın en çok turist alan yerlerinden biri olan Pag adası, güzel bir tatil yapmak için ideal yerlerden biri.

Estonya Saaremaa Adası

estonia-wooden-windmills_22966_600x450

Estonya’nın en büyük adası olan Saaremaa Adası yel değirmenleriyle ünlü. Bu adada ortaçağ’dan izler görebilir ve muazzam Kaali gölünü ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan Volos ve Pelion Bölgesi

Greece_Volos-and-Pelion-region-european-destination-on-a-budget

Atina ile Selanik arasında kalan bu bölge, mimarisi ve tarihi yapısıyla büyüleyen yerlerden biri. Hem kumsalları olan hem de muhteşem dağ manzarasına sahip olan bu bölgede harika bir tatil yapabilirsiniz.

Polonya Kaszuby

????????????????????????????????????

Oldukça geleneksel köylerden oluşan bu bölge de, Avrupa’nın mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerinden biri.

Hollanda Naarden

The Netherlands – Naarden

Amsterdam’a neredeyse 30 dakika uzaklıkta bulunan Naarden şehri, 16. Yüzyıldan kalma muazzam kalelere sahip.

 

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply