Yaz Çantanızda Neler Olmalı?

Kadınların en büyük aksesuarı ve hayat kurtarıcısıdır çantalar. Kimi zaman devasa boyutlarda, içinde kendimizi kaybettiğimiz, kimi zamanda küçücük olan ve içine mucizevi bir şekilde gerekli olan her şeyi sığdırabildiğimiz çantalarımız olmazsa olmaz. Peki ya Yaz Çantamızda Neler Olmalı?

Islak ve ya kuru mendil mutlaka her kadının çantasında bulunmalı. Özellikle yaz aylarında sıcağa karşı ekstra bir önlem almak amaçlı bol bol mendil çantanıza atmayı unutmayın. Dağılan makyajınızı düzeltmenizde de size yardımcı olacaktır.

Yaz Çantanızda Neler Olmalı 2

Kışın çok önem vermesek de yazın istenmeyen tüyler gerçekten İstenmeyen bir şey. Bir tane cımbızı çantanıza mutlaka atın. Gözden kaçmış ufak bir tüy bile sinir bozabilir. Kimsenin dikkatini çekmeyecek olsa da siz bildiğiniz sürece eliniz sürekli oraya gidecektir. Bir cımbızın Yaz Çantanızda olması çok işe yarayacaktır.

Yaz Çantanızda Neler Olmalı 3

Havalar ısındıkça, gündüzleri klimalı ortamlara girmek için bahane arıyoruz, akşam olduğunda ise dışarıda kalmak için bahaneler yaratıyoruz. Günümüzde akıllı telefonların, akıllı olamadıkları tek nokta şarj ömürlerinin çok kısa olması. Eskiden bir telefonu şarj ettiğimizde günlerce kullanabilirdik. Şimdi ise biz telefonlara, telefonlar ise prizlere bağımlı. Bu zorluktan kendinizi kurtarmak için bir tane taşınabilir batarya edinin. İlk zamanlarda çok pahalı fiyatlara satılan bu ürünler artık çok daha uygun fiyatlara bulunabiliyor. Telefonunuzu 1 ya da 2 kez %100’e kadar doldurabilen bu ürünler yaz çantanızda mutlaka bulunmalı.

Yaz Çantanızda Neler Olmalı 4

Yazın unutulmaması gereken en önemli şey ise “su”. Biz fark etmesek bile yazın gün içerisinde çok fazla su kaybediyoruz. Oluşan nem ile birlikte vücudumuzun su ihtiyacını karşılayamıyoruz. Bu yüzden gün içerisinde bol bol su içmek için çantanızda mutlaka bir şişe su bulundurun. Suyun yerini, kahve meyve suyu gibi içeceklerle doldurmayın. Çantanızdaki su bittikçe yenileyin böylelikle çantanızı her açtığınızda aklınıza su içmek gelecektir.

Yaz Çantanızda Neler Olmalı 5

Yeni keşfettiğim bir ürün ise Sarıkız Doğal Maden Suyu Spreyi. Maden suları mineraller bakımından çok zengin ama bu maden suyu içmelik değil, ferahlamalık ve nemlendirmelik. Yüzünüze çok yakın olmayan bir mesafeden sıkıldığında makyajınıza zarar vermeden serinlik hissi sağlayacaktır. İçinde sadece sıkıştırılmış maden suyu olması, tamamen doğal olduğunun göstergesi. Yazın ferahlamak istediğinizde çantanızdan çıkartıp çıkartıp sıkacağınızdan eminim.

Yaz Çantanızda Neler Olmalı

Kesinlikle almayı unutmamanız gereken 2 şey ise gözlük ve güneş kremi. Güneş her ne kadar mutluluk kaynağı olsa da cildiniz ve gözleriniz için çok iyi bir dost değil. Mümkün olduğu kadar bu ikiliye bir de şapka eklemeyi unutmayın.

Yaz Çantanızda Neler Olmalı 6

avatar
Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.