Malumunuz tüm bayanların isteği sağlıklı,kırılmayan ve kimine göre uzun tırnaklardır. Kırılan tırnaklar konusunda maalesef ben de muzdaribim. Eğer sürekli besleyici ve sertleştirici kullanırsanırsanız kırılmalar azalıyor ama bu da en azından beni bezdiriyor. :S

Geçen seneki Kosova tatilimde ”Gel Nails” ile tanıştım. Gel Nails protez tırnağın bir başka çeşidi. Çok merak edip ve en güzel yanı tırnaklarım kırılmıycak diye bir hevesle yaptırdım. İyi hoş güzel ama tırnaklarıma çok zarar verdi.

Geçen gün protez tırnak kullanan bir arkadaşımla buluştum ve tırnaklarının uzayan kısımlarını doldurmaya gittik. Benim uygulattığım gibi bi çalışma değildi sadece özel tozu ve solisyonu olan bir uygulamaydı ve kesinlikle acısız bi işlemdi. (Benim yaptırdığımda ışın kullanıldığı için canım epey yanmıştı doğrusu.)

Bu yapılan işlemi size kısaca anlatıyım. İlk önce resimlerde de gördüğünüz gibi metal döner başlıklar kullanılıyor bunlardan kalın olanı tırnağın uzunluğunu ayarlamak için ve ek yapılacak yerin tırnak yüzeyinde olan kısmı törpülemek amaçlı kullanılıyor. İnce uçlu olan ise tırnak diplerine manikür yapmak için ve en son protez kuruduktan sonra rütuş yapmak için kullanılıyor.

[imagebrowser id=175]

Daha sonra ki işlem resimde gördüğünüz gibi fırçayı solisyona batırıp yanındaki toza çok az bandırıp tırnağın üzerine sürüyor ve oje sürer gibi rütuş yapıyor. İşlem yeterli olana kadar tekrarlanıyor. Son olarak ince uçlu döner başlıkla tırnak dipleri düzeltiliyor ve manikür makasıyla ölü deriler alınıyor.

Son olarak istediğiniz ojeyi sürebilirsiniz 🙂

Kesinlikle acısız ve zararsız en azından gel olanlara nazaran.

avatar
C. Ayşegül Kağıt

Bize göre Güzellik ve Bakım denilince akla Ayşegül'den başkası gelemezdi. Aramıza en son katılan gönüllülerimizden olan Ayşegül aynı zamanda takımın en genç üyesi. Bu kadar genç olmasını kıskanmamızın yanında işine olan tutukusunu da kıskanmıyor değiliz. Ayşegül şu sıralarda cilt bakımı ve makyözlük konusunda uzmanlaşmak adına adımlarını atmakta. Bir gün Hollywood makyözü olarak karşımıza çıkarsa hiç şaşırmayacağımız Ayşegül'e aysegul@kadinimmutluyum.com adresinden ulaşabilirsiniz. Google+

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.