Ostuni rehberi

İtalya’nın Topuğunda Bir Cennet; Ostuni Rehberi

İtalya’nın her bir köşesi görülmeye değer. Bunlardan biri de haritada çizmenin topuğuna denk gelen Puglia bölgesindeki Ostuni şehri. Muhteşem sokakları ve beyaz evleri ile beyaz şehir olarak bilinen bu şehirde nelerin yapılacağına yakından bakmaya ne dersiniz? İşte Ostuni ile ilgili her şeyi derlediğimiz Ostuni Rehberi.

https://www.alongdustyroads.com/posts/things-to-do-ostuni-puglia-guide

Yunanca’da yeni şehir anlamına gelen “Astu-neon” kelimesinden türetilen Ostuni’nin geçmişi M.Ö 600’lere dayanıyor. Yaz dönemlerinde yoğun bir turist akınına uğrayan şehrin en güzel yanlarından biri bembeyaz evleriyle süslü beyaz sokakları.

https://www.adventurous-travels.com/posts/ostuni-puglia-italy-the-white-city

Şehrin meydanın çok fazla sayıda restoran ve cafe bulmak mümkün. Muhteşem mimarilerin arasında keyifle kahvenizi içebileceğiniz bu alan aynı zamanda turistik açıdan da çok kıymetli.

https://www.viaggitralerighe.it/2017/02/27/ostuni-una-passeggiata-nella-citta-bianca/

Bu meydanda San Francesco Kilisesi ve Sant’Oronzo’nun heykeli de yer alıyor. Kilisenin içerisinde ise azizlerin yaşamını anlatan muazzam resimler mevcut. Ostuni’ye yolunuz düşerse bu tarihi açıdan çok değerli yapıları görmeden gezinizi sonlandırmayın.

https://www.adventurous-travels.com/posts/ostuni-puglia-italy-the-white-city

Yunan adalarının mavi-beyaz havasını sevdiyseniz bu muhteşem şehirde de tam bir Yunanistan havasını alacaksınız.

https://yoldaolmak.com/ostuni-puglia.html

Ostuni rehberi içinde mutlaka yer alması gereken yerlerden biri de Bishop Sarayı. Sarayın hemen yanında ise Ostuni Katedrali yer alıyor. Her iki yapı da görülmeye değer güzellikte. Özellikle Katedralin gotik havası muazzam bir seyir keyfi sunuyor.

https://www.teditour.it/en/tour/one-day-experience/culture/valle-ditria-tour-locorotondo-ostuni-martina-franca/

Son olarak Ostuni’ye yolunuz düşerse gitmeniz gereken en güzel yerlerden biri de Itria vadisi. Bu harika yeri hem gezebilir hem de muhteşem şarap, peynir ve yemekleri tadabilirsiniz.

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

Gracy Accad 2020 ilkbahar-yaz

Gracy Accad 2020 İlkbahar-Yaz Gelinlik Koleksiyonu

Gelinlik koleksiyonlarını sunmaya devam ediyoruz. Hem modern hem de romantik gelinlikleri beğenen gelin adayları Gracy …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir