İstanbul’a Yakın Yerler Dizisi; Kerpe’de Ne Yapılır?

İstanbul’da kirli havadan ve kabalıktan sıkıldıysanız ve haftasonu bir kaçamak yapmak için İstanbul’a yakın yerleri araştırıyorsanız sizin için harika  bir önerimiz var. İstanbul’a yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta bir yer olan Kerpe hem denizi hem de tertemiz doğasıyla sizi bekliyor. Peki Kerpe’ye nasıl gidilir ve Kerpe’de ne yapılır merak ediyor musunuz?İşte meraklılarına Kerpe rehberi.

Kocaeli’nde bulunan Kerpe’ye İstanbul’dan 2,5 saatte varabilirsiniz. Denizi ile kendinizi Ege’de hissedeceğiniz harika bir yer olan Kerpe’de haftasonu plaj  keyfi yapabilir, çeşitli su sporlarını deneyelebilir ya da farklı yerlerini gezebilirsiniz.

Mavi Bayraklı Plajları

https://www.bizevdeyokuz.com/kerpede-gezilecek-yerler-kerpe-rehberi/

Tertemiz ve masmavi oluşuyla ünlü plajlarında 2 gün gönlünüzce yüzebilirsiniz. Aileler için halk plajı, biraz daha sakinlik isteyenler için Sosyete Plajı ve kadınlar için Miço Koyu’nda bir Kadınlar plajı mevcut. İstanbul’un karmaşasından sıyrılıp iki gün misler gibi plaj keyfi yapabilirsiniz.

Piknik Alanları

https://www.bizevdeyokuz.com/wp-content/uploads/kerpe-piknik.jpg

Ömerağzı kamp ve piknik alanı muazzam bir doğaya sahip. Ailenizle birlikte bu doğanın ve temiz havanın tadını çıkarabilir ve harika bir piknik yapabilirsiniz. Turkuaz denizin keyfini çıkarırken mis gibi yeşilliklere kurulmuş tahta masalarda pikniğinizi yapabileceğiniz harika alanlar var.

Kartal Kayalıkları

https://www.flickr.com/photos/sinandogan/26832900927

Eğer değişik yerler keşfetmeyi ve muazzam manzaraları görmeyi seviyorsanız mutlaka Kartal Kayalıkları’nı ziyaret etmelisiniz. Güneşin batışını bu muazzam yerde izleyerek İstanbul’un bütün stresini üzerinizden atabilirsiniz.

Kamp Alanları

https://www.bizevdeyokuz.com/kerpede-gezilecek-yerler-kerpe-rehberi/

Kerpe kamp alanı bakımından da oldukça elverişli. Çadırınızı kapıp 2 gece konaklayabileceğiniz harika kamp alanları mevcut. Denize çok yakın mesafede bulunan bu kamp alanlarında hem piknik hem de deniz keyfini bir arada yaşayabilirsiniz.

Kerpe’de birçok hem uygun fiyatlı hem de lezzetli menüsü olan restoran bulabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’ya yakın olduğu için çok sayıda ziyaretçi alan bu harika yer konaklama açısından da birçok fırsat sunuyor.

Ancak eğer yaz aylarında gidecekseniz kalabalık konusunda biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Haftaiçi ya da okulların açık olduğu zamanları yakalarsanız Kerpe’de hem huzurlu bir sessizlik hem de muazzam manzaranın tadını çıkarma imkanı bulabilirsiniz.

Kendi özel aracınızın yanı sıra Harem’den Kandıra otobüsüne binip oradan da minibüsle kolaylıkla Kerpe’ye ulaşabilirsiniz.

avatar
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.