Bir evi yuva yapan yer, o evin mutfağıdır derler. Biz kadınların da şüphesiz vakit geçirmekten en çok keyif aldığımız bölüm evimizin mutfağı. Hâl böyle olunca içimizi açacak, yemek yaparken keyifli vakit geçireceğimiz güzel ve kullanışlı bir mutfak tüm kadınların arzusu.Sizin için seçtiğimiz İlham Verici Mutfak Tasarımları hayalinizdeki mutfağa ulaşmak için bir rehber olabilir.

Her kadının güzel mutfak anlayışı farklıdır.Kimisi için mutfağın geniş olması önem taşırken bir başkası için önemli olan mutfağın kullanışlı olmasıdır.Ufak bir tüyo; eğer bir ev kadınıysanız ve yemek yapmak sizin için bir tutkuysa, orayı sizin dünyanız olarak kabul edin ve renk ve tasarımı özenle seçin.. Gelin sizin için seçtiğimiz mutfak tasarımlarına hep birlikte göz atalım..

Büyük ve modern bir ev için renk seçimi ideal ve sade bir mutfak..

image (1)

Bu alışılmışın dışında olan mutfak minimalizmin ve safılığın sembolü gibi..Eğer mutfakta çok vakit geçirmeyen bir iş kadınıysanız, bu tarz bir mutfak işinizi kolaylaştırabilir.

image (4)

Yüksek tavanlı bir ev için mükemmel bir görünüme sahip olan bu mutfak çoğunluğu lambri kaplanmış ve bu dekor mutfağı olduğundan daha asil göstermiş.. Tezgah ise arkadaşlarınıza verdiğiniz davetlerde içilen kokteylleri daha cezbedici kılar nitelikte..

image (5)

Eğer siz de her zaman peri masallarındaki gibi küçük, şirin, baktıkça içinizi açacak bir mutfak hayal ettiyseniz bu tarz bir mimariyi tercih edebilirsiniz. 60’ların stilini andıran mu mutfakta değişik renk kombinasyonlarıyla harikalar yaratılabilir..

image (8)

Sizce de bu mutfak klasik bir Türk ailesi için ideal değil mi? Hem kullanım alanı geniş hem dolap ve orta masa, annelerimizin elinden çıkan bir çok lezzetli yemeği kaldırabilecek tarzda 🙂

image (9)

Kare bir mutfak..

kare mutfak

Son zamanların en çok tercih edilen mor rengi mutfaklardaki baskın ton olarak karşımıza çıkıyor. Hem modern hem de içimizi ısıtan bir renk..

moden mor mutfak

Mutfak benim için salon gibi lüks ve şık olmalı diyenler için.

lüks mutfak

Bu mutfak belki herkese hitap etmeyebilir.. Fakat renk seçimi ve mimarisiyle adeta bir ofis şıklığında..

ofis mutfak

Minimal tarzda dekore edilmiş bu mutfak sadeliği ve ihtişamı bir arada bulunduruyor…

minimal mutfak

Not: Fotoğrafların büyük bir kısmı instagram: myinterior sayfasından alıntıdır.

avatar
Begüm Üstünköy

Begüm Üstünköy 1992'de İstanbul'da doğdu. 2010 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi'nde Avrupa Birliği İlişkileri ana dalıyla birlikte Amerikan Kültür ve Edebiyatı yan dal programlarına devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışı gezilerine acayip meraklı, değişik kültürler öğrenmek en büyük hobisi. Moda, makyaj ve bakım ürünleri ve pilates ilgi duyduğu alanların başında. Begüm'ü takip edin.

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.