İşte size Coruña The Style Outlets organizasyonunda giymek için seçtiğim kıyafetlerimin fotoğrafları. Zara’nın bu meşhur ceketini biliyor musunuz? Çok pahalı görünüyordu. O yüzden kendim yaptım ben de bunu. Güzel olmamış mı sizce ve baana ederi sadece 20 avro oldu. Bunu bir indirimden almıştım ve üzerine vidalar koydum. Vidalar tam istediğim gibi değildi bu sefer ama bir dahaki sefere internetten alacağım istediklerimi.

Sonuç olarak nasıl olmuşum? Sanırım yenidenyapacağım! 🙂

 

[imagebrowser id=36]

 

Here you are the pictures of the look I chose for the event Coruña The Style Outlets. Do you know the famous Zara jacket? It seemed too expensive so I decided to do it myself. It isn´t as beautiful but it only cost me 20 euros! I bought it on sales and then I put the studs. The studs are not exactly as I wanted but the next time I´ll buy them online.
What do you think about the result? I think I will repeat! 🙂

Ceket (Biker): Zara + DIY (f/w 11-12)
T-shirt: Pull&Bear (s/s 12)
Pantolon (Pants): Zara (f/w 11-12)
Sandaletler (Sandals): Zara (s/s 12)
Çanta (Clutch): Blanco old
Yüzük (Ring): H&M

 

avatar
Alba Sánchez García

I am Fashion blogger from Spain. My blog is http://mondayt0friday.blogspot.com. I like sharing my own vision about fashion world through my outfits. Hope you like it! For any reason just touch me with alba@kadinimmutluyum.com :)

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.