Festival Kombinleri ve Öneriler

Yaz gelecek, geliyor, derken artık tam anlamıyla yaz geldi. Yazın gelmesine en çok sevinecek olanlar şüphesiz ki benim gibi müzik aşıkları. Yaz sezonu boyunca bir çok festival ve konser düzenleniyor. Festivaller biraz daha günlük sıkıcı havadan çıkıp özgürleştiren ortamlar.

Festivaller için müzik ziyafetinin yanı sıra tam bir moda cenneti diyebiliriz. Sıkıcı iş ve ya okul hayatının kıyafetlerinden kurtulan herkes en güzel haliyle kendini festivallere atıyor. Hem müziği ruhumuzda hissedebilecek kadar rahat olmalıyız hem de güzel görünmeliyiz. İşte tam bu noktada festivallerde 2014 modası nedir ve nasıl rahat olunur konusu ortaya çıkıyor.

festival_looks

Yaz sıcağında yapılan festivaller gündüz başlayıp gece geç saatlere kadar sürebiliyor. Bunun için listenize eklemeniz gereken ilk şey güneş gözlüğü ve şapka. Müziğe doymak istediğiniz saatlerde başınıza güneş geçmesi hiç de hoş olmaz. Bunun yanı sıra seyahat boy bir güneş kremini, güneş yanıklarına karşı mutlaka yanınızda bulundurup sıkça sürün.

ale

Bu sene kışın sıkça gördüğümüz “Motorcu Botları” olarak tanımlanan botlar yazın sıcağında çekilir mi demeyin. Bot bu yazın en favori parçalarından, şort ve ya etekle kombinlenen botlar çok havalı bir görüntü ortaya çıkartıyor. Botların şort altında güzel durmasının yanı sıra, kalabalık ve genel olarak çim/toprak üzerinde yapılan festivallerde, botlarınız hem ayaklarınıza birinin basıp canınızı yakmasına engel olacak hem de toz toprak ayakkabınızın ve ya sandeletinizin içine girerken botlar sizi bunlardan koruyacak. Topuklu ayakkabı ve festival ikilisini aklınıza bile getirmeyin.

festival-01

Festivaller insanın kendini yansıtmasıyla ilgili. 2 tarz kadın vardır: etekle rahat eden ve şortla rahat eden. Ben şahsen ikisiyle de çok rahat ediyorum. Festivalin ya da konserin öncesinde alt parçamı mutlaka seçiyorum. Üst kısım ise mutlaka ince olmalı, malum yaz, hava bin derece. Yüksek belli şort ve kısa üst ikilisi bu sene festivallerde sıkça karşımıza çıkacak olan modellerden.

inspirationcoachella

Kısa üstler dışında dümdüz göbeği olmayanların tercihi ise (benim gibi) bol üstler. Bol üstlerin altından azıcık görünen şort kombininin seksiliği tartışılmaz bir gerçek. Çok büyük olmayan bir çanta almaya çalışın yanınıza gerektiği kadar eşya sığabilecek bir çanta işinizi görecektir. Yaz sıcağında yapılan makyaj sizi çok zor durumda bırakabilir. Yaz makyajı için detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

coachella-intro

Elbise giymek istiyorsanız eğer seçeceğiniz elbisenin yere deymediğinden ya da değse bile sizin için çok da önemli olmayan bir elbise olduğundan emin olun. Yere atılan ve ya dökülen içkiler elbisenizin uçlarını mahvedecektir.

bohemian-festival-style2

Aksesuar seçiminizin ise size ağırlık yapmayacağından emin olun. Yanınıza mutlaka ince de olsa bir hırka gibi bir şey alın gece havanın ne kadar soğuyacağını ya da terledikten sonra ne kadar üşüye bileceğinizi unutmayın. Sizin için bir birinden güzel Festival Kombinlerini seçtim bunlar için Albüme bakmayı unutmayın.

[imagebrowser id=282]
avatar
Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

2 Yorum

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.