Dünya dijitalleştikçe alışkanlıklarımız da değişiyor. Eskiden fotoğraf makinelerinde film vardı. Film bitene kadar fotoğraf çekilir, sonra onları bastırır, albüm yapardık. Artık albümler telefonlar oldu, bilgisayarlar hatta dropbox oldu. Hiçbir şeyin gereksiz yer kaplamasına tahammülümüz yok değil mi? Peki ya hayatımıza dijitaller girene kadar biriktirdiklerimizin kapladığı yer ne olacak? Belki bu fikirler hoşunuza gider…

Hergün saate bakıyoruz. Bunu bozuk bir saat için bile tekrarladığımız olabiliyor. O halde bu fake bir saat olsa da aynı anlama geliyor. Hergün bakacağınızdan emin olduğunuz yerde sevdiklerinizi görmek sizi mutlu hissettirecektir. Hemen en sevdiğiniz 12 fotoğrafı seçerek işe koyulabilirsiniz.

PicsArt_1400219499529

Bu fotoğraf ağacı eski fotoğraflarınızı değerlendirirken kullanacağınız odaya da oldukça şık ve sıradışı bir hava katacaktır. Kendinizin de yapabileceği bu ağaç, haftasonu için keyifli bir etkinlik olabilir.

148

İşte size eskileri değerlendirmenin duble yolu:) Eski pencereleriniz hala duruyorsa eski fotoğraflarınıza çerçeve yapmak için kullanabilirsiniz. Nostaljik bir görünüm elde ederken eski fotoğraflarla da bunu desteklemiş olursunuz.

221

Evinizde pano kullanıyorsanız, ki akıllı telefonlarla onların da ömrünün sonuna geldiğini söylemek mümkün, fotoğraflarınızı panoya asabilirsiniz. Etrafına yazılar, o zamanlara ait hatıralardan birkaç parça daha ekleyerek hoş bir kompozisyon yaratbilirsiniz. Nostaljik pinterest böyle olur işte:)

419

Fotoğraflarınızı aşağıdaki gibi çember oluşturacak şekilde birbirine tutturarak sevimli bir duvar veya konsol üstü süsü elde edebilirsiniz. İsterseniz aynı yöntemi bir ayna çerçevesi yaratmak için de kullanabilirsiniz.

519

Evinizin dekorasyon parçalarından biri giysi paravanıysa dekorasyon stilinizde vintage etkileri olduğunu tahmin etmek mümkün. Eski fotoğraflar da bu konsepte rahatça ayak uyduracaktır.

614

Yeni yılın geldiğini anımsatan en görkemli figürlerden biri şüphesiz rengarenk şıkır şıkır süslediğimiz çam ağaçları. Fakat her yıl aynı süsleri takıp çıkarmaktan sıkıldınız. Neden eski fotoğraflarınızı burada değerlendirmeyesiniz? Kırmızı kartonların üstüne yapıştırın ve asın, işte her yeni yılda aileyi biraraya toplamanın en basit yolu.

814

Mumlar neredeyse evimizin her köşesinde kullanabileceğimiz tek aksesuar diyebiliriz. Konsollarda, pencere önlerinde, merdiven basamaklarında, duvar raflarında, yerde, yemek masasında… Böyle her baktığımız yerde olan bir eşyada sevdiklerinizden birini görseniz nasıl hissedersiniz? Aşağıdaki gibi mum fanusunuzun bir tarafına eski fotoğraflardan birini yerleştirmeniz yeterli.

915

Yaratıcı fikirlerde sınır tanınmıyor. Eski bisikletinizden duvar süsü yapacağınızı söyleseler siz nasıl hayal ederdiniz? Üstüne eski fotoğraflarınızı yerleştirerek yine dekorasyonunuzda nostaljik bir hava estirebilirsiniz. Hem bisikletinizle gezdiğiniz günleri hem de fotoğrafları çektiğiniz eski zamanları anmak için ne hoş bir yol:)

PicsArt_1400219646031

Fotoğraflarınızı öylece beklediği kapalı kutulardan, albümlerden çıkarın. Onları sararmaya mahkum etmektense dekorasyonunuzun bir parçası yaparak evinize yenilik hissi getirin. Büyükçe bir bardak da kahve almayı unutmayın; çünkü bunu yaparken hatıralarınızda keyifli bir yolculuk yapacaksınız. Şimdiden iyi eğlenceler:)

avatar
İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

1 Yorum
  1. çok çok beğendim buna benzer ahşaptan yapılanlar vardı ikisinin karışımı süper fikirlerim var

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.