Doğanın Eve Yansıması : Nötr Renkler

Baharın, bizi ”Ilık günler geldi mi gelecek mi?” ikilemine sokan dengesiz hallerinin bünyemizi yormasıyla etrafımızda küçük küçük değişiklikler yapma ihtiyacı da kendini göstermeye başlıyor. Bu ihtiyaç önce gardıroplarımıza ettiğimiz müdahaleyle açığa çıkıyor. Belki sonra ofis masalarımıza, arabalarımıza, bahçelerimize, balkonlarımıza ve kaçınılmaz son olarak ev dekorasyonlarımıza yansıyor.

Sizin de bana katılacağınızı düşünüyorum, herkesin evinde kendine ayırdığı günün  belli bir zamanını orada geçirdiği kişisel alanları vardır. Çalışmak, bir fincan kahve keyfi yapmak, kitap okumak, yazı yazmak ya da sadece ayaklarınızı uzatıp müzik dinlemek.. Kendinizle baş başa kaldığınız böyle anlarda bir deniz kıyısında dalgaları izlediğinizde, bir ormanda yürürken rüzgarın kıpırdattığı yaprakları dinlediğinizde kapıldığınız hislere kapılırsınız. Bundan olsa gerek, evimizi bahar için yeniden dekore ederken doğadan ilham alarak nötr tonlara yöneliriz.

i-jFS7K4q

Toprak tonlarını içeren nötr renklerden beyazı ayırmak olmaz. Ne de olsa tüm renklerin anası, uyum sağlama endişesinden tamamen uzakta haliyle. Yine de toprak tonlarıyla olan birleşiminin ev dekorasyonunda ayrı yeri olduğunu söyleyebiliriz. Genelde duvar ve mobilya rengi olarak kullanılan beyazın parkelerde de kullanımının dekorasyonu ne kadar başarılı kıldığını siz de görüyorsunuz.

121878733636112528_KPtT5u6V_c

Söz konusu nötr renkler olunca hasır kullanımı aksesuar seçimlerinde çokça karşımıza çıkıyor. Kitaplık raflarına ya da konsol altlarına koyduğumuz hasır sepetler, hasır abajurlar, hasır tabureler.. Bize, tüm bu doğayı evin içine taşıma çabamızda en büyük desteği verenler şüphesiz. Fotoğraftaki beyazın hakim olduğu odada hasır store perdenin yerine başka bir dekor düşünebiliyor musunuz?

218635756880438762_0qCV8pY7_c

Dekorasyonun büyük parçalarında ahşap kullanımına bayılıyorum ama bahar için açık renkler kullanıp eve ferahlık katmak istiyorum diyorsanız size eskitme yöntemi uygulanmış mobilyaları önerebilirim. Evinize nostaljik bir hava getirirken son dönemin trendlerinden vintage ürünlerle de rahatlıkla uyumu yakalamış olacaksınız.

252975704039106133_m6gQV2tX_c

Benim kendi tercihim de evde nötr tonların kullanılmasından yana. Çarpıcı, hareketli, dinamik renklerin ayrıntılarda gizli olmasını daha katlanılabilir buluyorum. Çünkü ev birçoğumuz için olduğu gibi benim için de huzur veren bir enerjiye sahip olmalı.

Av1NlFYCAAInki7

Evlerimize küçük dokunuşlar yapmaya başladığımız bugünlerde size rehberlik edebilecek galerimize bakmayı unutmayın..

[imagebrowser id=248]
avatar
İzlem Küsmen

İzlem, Marmara Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisi olarak aramıza katıldı. Yazı yazmayı, blog tutmayı ve okumayı çok sevdiğinden midir nedir kendisinin yerinin Kadınım Mutluyum safları olduğunu düşünüyor. Siz de öyle düşünüyorsanız İzlem'i takip edin! Google+

1 Yorum

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.