Basit Makyaj Tüyoları

Makyaj biz kadınların vazgeçilmezi.O günkü kıyafetimize, aksesuarımıza ve en önemlisi modumuza bağlı olarak hayatımız boyunca bin bir çeşit makyaj türü denemişizdir.Gerçek şu ki doğru makyaj yapmayı bilmedikçe bazen komik sonuçlar alabiliyoruz.Peki doğru makyaj yapmayı bilmek demek, gerçek bir profesyonel gibi makyaj yapabilmek demek midir?Birazdan size göstereceğimiz numaralarla güzel bir makyaj için bunun gerekli olmadığını göreceksiniz.Siz de bir kaç ipucu ve dokunuşla, profesyonel olmanıza gerek kalmadan mükemmel görünebilirsiniz.Gelin sizin için derlediğimiz Basit Makyaj Tüyoları ‘na birlikte göz atalım..

1.İpucu: Plastik kaşığın amacını değiştirin

-Resimde görüldüğü gibi plastik kaşığı rimel sürerken göz altınıza yerleştirin. Böylelikle derinize bulaştırmamış olursunuz. Ayrıca daha kalın kirpiklere ulaşmanızı sağlamaya da yardımcı olur.

rp

2.İpucu: Yüz şeklinize uygun allık tercih edin

-Yüzünüzü güzelleştirmede belki de en önemli role sahip olan allığınızı yüz şeklinize göre seçin.Sadece eklem kısımlarına değil konturlerinize ve elmacık kemiklerinize yayın.Allık sürüş şekliniz yüzünüzün en güzel hatlarını belirginleştirir ve bazı sert kısımları yumuşatır.

hw to

3.ipucu: Göz kenarı makyajında selobandı kullanın

-Bu alışılmadık güzellik tavsiyesi eye liner çekerken ve gölgelendirme işleminde işinizce yarar, özellikle “kedi gözü” gibi cürretkar bir uygulamaya yelteniyorsanız..Ayrıca gözleriniz için eşit ve dengeli bir görüntüye sahip olmanıza da yardımcı olur.

ttt

4.İpucu: Göz Farları

-Doğal güzellikte bir makyaja ulaşırken göz farınızı konumlandırdığınız noktalar çok önemlidir.Açık renkler (beyaz,krem vb.) iç köşelere, gözün tam ortasına ve kaş kemiğinizin altına sürülmelidir.Önce en açık renkleri sürün, daha sonra aşamalı olarak koyuya gidin.

far

5.İpucu: Ruj Hazırlığı

-Dudaklarınızın pul pul olması için rujdan önce ufak bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı ovun.Ayrıca daha etkili sonuca ulaşmak için ovalama işleminden önce hindistan cevizi yağı ve şeker karışımından oluşan bir kremi de dudağınıza sürebilirsiniz.

ddd

6.İpucu: Gözlerinizi daha büyük gösterin

-Bu basit numarayı uygulamak için eğer beyaz göz kaleminiz yoksa en yakın zamanda bir tane edinin. Siyah göz kalemi çekmektense gözünüzün iç kısmına çekilen beyaz bir göz kalemi, gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.Deneyin, farkı göreceksiniz.

wwww

7.İpucu:Kirpik bükücünüzü kullanmadan önce ısıtın

-Kirpiklerinizi bükmeye başlamadan önce bir fön makinası yardımıyla bükücüyu 3-5 saniye boyunca ısıtın.Mantığı saç maşasıyla aynı olan bu yöntem kirpiklerinizin gün boyu kıvrık kalmasını sağlayacak.

heat

8.ipucu: Dudak Yanıltması

-Bilindiği üzere hepimiz Nurgül Yeşilçay dudaklarına sahip değiliz. Ama bu demek değil ki bir iki dokunuşla kalın dudaklı gibi görünmemiz mümkün değil.Dudak kalemini dudağınızın bitiş çizgisinin üstüne sürün.Tabi abartıya kaçmadan, birazcık üstüne sürün ve dolgun görünümlü dudaklarınızın tadını çıkarın.

ddddddd

9.İpucu: Rimel çubuklarınızı yıkayın ve tekrar kullanın

Maskaranız bitince içindeki çubuğu da çöpe göndermek zorunda değilsiniz. Yıkayın ve ilerde kaşlarınızı taramak için ya da hafif renk verirken kullanın ..

kkk

10.İpucu: Uzun sürmesini sağlayın

-Ruj sürdükten sonra dudağınızın üstüne bir mendil yerleştirin ve mendilin üstünden pudra ekleyin. Bu daha uzun süren mat bir görüntü verecektir.

lipstick

avatar
Begüm Üstünköy

Begüm Üstünköy 1992'de İstanbul'da doğdu. 2010 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi'nde Avrupa Birliği İlişkileri ana dalıyla birlikte Amerikan Kültür ve Edebiyatı yan dal programlarına devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışı gezilerine acayip meraklı, değişik kültürler öğrenmek en büyük hobisi. Moda, makyaj ve bakım ürünleri ve pilates ilgi duyduğu alanların başında. Begüm'ü takip edin.

1 Yorum
  1. Harika güzel paylaşımlarınız var. kadınlar için makyaj çok önemli sitenizde bu konuda çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz. umarım emeklerinizi alırsınız. Makyaj Yapmak Sanattır. Sanattan farkı yoktur bence.

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.