bağışıklığı güçlendiren içecek

Bağışıklığı Güçlendiren İçecek Tarifleri

Kıştan çıktığımız ve havaların yavaş yavaş ısındığı şu günler, en çok hasta olunulan zamanlardır. Güneşin etkisiyle ince giyinip soğuk rüzgarlar altında kaldığınızda ertesi günü kendinizi hasta bulabilirsiniz. İşte bu gibi durumlara karşı bağışıklığı güçlendiren içecek tüketebilirsiniz. Sizin için hem lezzetli hem pratik hem de oldukça etkili içecek tarifleri derledik.

Kivili Smoothie

Kivi, C vitamini yönünden en zengin meyvelerden biri. Yeşil elma, kivi, ıspanak, maydonoz ve limon suyunu blendardan geçirerek bu muhteşem smoothieyi elde edebilirsiniz. Bu içecek yalnızca bağışıklığınızı güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda toksinleri atmanıza da yardımcı olur.

http://www.yasemin.com/yemek/haber/2234476-kivili-smoothie-tarifi

Pancarlı Smoothie

Kabızlığa iyi gelen, alkali seviyesi yüksek pancar aynı zamanda bağışıklığı da güçlendiren bir sebze. Kırmızı pancar, limon suyu, yoğurt, maydonoz ve ince ince doğranmış taze zencefili karıştırarak muazzam bir hastalık savar içecek elde edebilirsiniz.

https://yemek.com/tarif/pancarli-smoothie/

Kuşburnu Çayı

Normal çay yerine kuşburnu çayı tüketirseniz C vitamini yönünde oldukça zengin olan kuşburnu sayesinde bu baharı hasta olmadan atlatabilirsiniz.

https://nasilpratik.com/kusburnu-cayi-faydalari-ve-tarifi/

Zencefil Çayı

Bir diğer bağışıklık güçlendiren çay ise hiç kuşkusuz zencefil çayıdır. Mikroplara karşı vücudunuzun direncini arttıracak zencefil çayını hem taze hem de kuru zencefil ile demleyebilirsiniz. Hasta olmayı engelleyemediyseniz boğaz ağrısına da iyi gelen bu çayı tüketebilirsiniz.

https://yemek.com/sozluk/zencefil-cayi/

Yaban Mersinli Smoothie

Antioksidan bakımından oldukça zengin olan yaban mersini ile yalnızca faydalı değil aynı zamanda çok da lezzetli bir smoothie yapmanızı sağlar. Yaban mersini, muz, bal ve suyu karıştırarak bu içeceği elde edebilirsiniz.

https://www.tarifinisevdim.com/detay/yaban-mersinli-smoothie-tarifi

Hakkında Damla Akar

avatar
İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Buna da Göz Atın

yılbaşı ağacı süsleme fikirleri

En Güzel Yılbaşı Ağacı Süsleme Fikirleri

Yılbaşı ruhunu evlerde yaşatmanın en kolay yolu bir yılbaşı ağacı edinmek ve onu en güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir