Avrupa’da Az Bilinen En Güzel 5 Yer

Son zamanlarda Avrupa’da gezmeye ya da tatil yapmaya gitmek oldukça zor olsa da bunun için imkanı olan ve Roma, Paris, Londra gibi çok bilinen büyük şehirler yerine daha küçük ve az bilinen yerleri gezmek isteyenler için harika bir rehber derledik.

İşte mutlaka görmeniz gereken Avrupa’da az bilinen yerler

Sintra – Portekiz

  • Lizbon’dan trenle 30 dakikada ulaşabileceğiniz muazzam bir yer olan Sintra, anıtları ve tarihi binalarıyla ünlü. Birbirinden güzel renkli binalar, ayak bastığınız anda içinizi açabilir. Saray ve köşkleri de oldukça ilgi çekici olan bu harika yeri ziyaret etme şansına kavuştuysanız Pena Sarayı’nı mutlaka görmelisiniz.
https://handluggageonly.co.uk/2016/07/07/15-things-need-know-about-visiting-sintra-portugal/

Bohinj – Slovenya

  • Kartpostal gibi muazzam manzaraya sahip Bohinj, Slovenya’nın en güzel yerlerinden biri. Az bilinse de seyahat etmeye ve su sporlarına düşkün kişiler burayı mutlaka biliyordur. Çünkü Bohinj gölü, su sporları yapmak için oldukça ideal. Su sporunun yanı sıra Triglav Dağı’na da tırmanabilirsiniz. Bu harika manzaranın tadını sporlarla arttırabilirsiniz.
https://www.polarsteps.com/MonikaMerdova/334257-slovinsko-2017/2780531-lake-bohinj

Burano – İtalya

  • İtalya Venedik’e giden hemen herkes klasik gondol görünümünü görmüştür. Eğer İtalya’ya gidip çok daha farklı ve az bilinen yerleri gezmek istiyorsanız Venedik’teki Burano Adası’nı mutlaka görmelisiniz. Rengarenk boyanmış evleriyle ünlü olan bu muazzam ada, fotoğraf çekilmek için de oldukça ideal. Geçim kaynağı balıkçılık olduğu için burada muhteşem balıklar yiyebilirsiniz. Balığın yanı sıra dantel de burada oldukça popüler. Bu açıdan dükkanlardan mutlaka dantelli bir şeyler satın almayı da ihmal etmeyin.
https://www.huffingtonpost.com/2013/11/05/burano-italy_n_4212666.html

Kotor – Karadağ

  • Avrupa’da az bilinen ve vize gerektirmeyen yerleri merak ediyorsanız yanı başımızda yer alan Kotor’u mutlaka görmelisiniz. Hem muazzam manzarası hem de tarihi binalarıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.
https://yolperest.com/karadag-gezilecek-yerler/

Lugano – İsviçre

  • İsviçre’nin İtalya sınırında bulunan bu muazzam şehire İtalya’dan da ulaşabilirsiniz. Hem dağ hem de göl manzarasıyla ünlü bu harika yer, Avrupa’da az bilinen yerler listesinde olmayı hak ediyor. Lugano Prealpleri denilen sıradağlarla çevrili olması da buraya bambaşka bir manzara kazandırıyor. Küçük şehirlerde gezmeyi daha çok seviyorsanız Lugano’yu da gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.
https://gezievreni.com/isvicre-gezi-rehberi/
avatar
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-posta adresin paylaşılmayacak.