Yaz İçin Makyaj Önerileri

Artık sıcaklar iyiden iyiye kendini gösterdi. Güneş pek yüzünü göstermese de sıcaklığı yazın geldiğini gösteriyor. Yazın sıcağında bazen makyaj yapmaya bile üşeniyoruz çoğu zaman ruj bile sürmeden dışarı atıyoruz kendimizi. Peki ya yaz sıcağında makyaj yapmanız gerekirse? İşte size yaz için makyaj önerileri.

Yaz İçin Makyaj Önerileri 4

Su ve ya yağ bazlı nasıl olursa olsun fondötenler yazın ağırlık yapabilir. Bunun yerine renkli nemlendiriciler, BB kremler ve ya renk dengesi sağlayıp kapatıcılığı biraz daha fazla olan ama hissiyatı BB kremler gibi olan CC kremleri tercih edebilirsiniz.

Yaz İçin Makyaj Önerileri 5

Yazın cildinizi güneş ışınlarından mutlaka korumanız gerekir. Güneş cildinizde kalıcı hasarlar bırakabilir. Bunun için içinde mutlaka SPF olan yani güneş koruma faktörü bulunduran fondöten kullanın. Hem SPF sizi güneşten korur hem de kamerada olan parlama görüntüsünü engeller.

Yaz İçin Makyaj Önerileri 6

Pudra kullanımını azaltmaya çalışın çünkü pudralar terlediğiniz zaman yüzünüzde çamur görüntüsü oluşturur, parlamayı önlemesi için sürülen pudra tam tersine aşırı parlamaya sebep olabilir. İlla pudra kullanmak istiyorsanız, sıkıştırılmış normal pudralar yerine daha hafif yapılı transparan toz pudraları tercih edebilirsiniz.

Yaz İçin Makyaj Önerileri 7

Anlık olarak toz yerine stik formdaki ve ya krem allıkları tercih edin. Kalıcılığı daha fazla olur. Benim şahsi favorim ise Benefit markasının “tint”lerinden Benetint. Hem dudağa hemde yanağa kullanılan bu ürün çok doğal bir sonuç verecektir. Ciddi anlamda bütün gün yanaklarınızda ve dudaklarınızda kalacaktır.

Yaz İçin Makyaj Önerileri 2

Rimel yazın kirpiklere aşırı ağırlık yapar. Rimelin üstünde biriken nem kirpikleri olduğunundan daha ağır yaptığı için sürekli kırpma isteği olur. Rimeli yazın bir kat uygulamaya çalışın. Ya da benim yaptığım gibi kirpik kıvırıcının plastik kısmına biraz eyeliner sürüp kirpiklerinizi kıvırın. Bir hacim ya da uzatma etkisi olmadan sadece renk verecektir fakat bütün gün boyunca hiç bir ağırlık olmayacaktır.

Yaz İçin Makyaj Önerileri 8

Far ve ya eyeliner kullanımı yaz için pek uygun olmasa da far için mutlaka bir far bazı edinin. Far bazları, farınızın çok daha uzun süre kalmasını sağlar, yaz sıcağında nem ve terden dolayı kalmayan farlarınız biraz daha uzun süre dayanacaktır. Eyeliner için şunu söyleyebilirim ki; suya dayanıklı eyeliner ve göz kalemleri suya çok da dayanıklı olmuyorlar. Aynaya bakamayacağınız zamanlarda akan bir kalem ve ya eyeliner tam bir kabus olabilir, bu ürünleri kullanmaktan kaçının ve ya yoğun miktarlar uygulamayın.

Yaz İçin Makyaj Önerileri 9

Son olarak dudaklar için yine önerim Benetint. Ama bunun yanında tıpkı kışın olduğu gibi dudaklarımız yazında havalardan dolayı çok zarar görür. İçinde SPF olan bir dudak nemlendiricisini mutlaka yanınızda taşıyın. Bunun için ise tavsiyem ülkemizde yeni satılmaya başlayan Maybelline Baby Lips. Hem renk vermesi hem de nemlendirmesinin yanında, bir de içinde 15 ile 20 SPF koruma faktörü içeriyorlar.

Yaz İçin Makyaj Önerileri

Yazın en güzeli bir güneş kremi sürüp çıkmak olsa da biz bazı kadınlar kendimizi makyajsız iyi hissetmeyiz. Yazın size ağırlık yapmayacak makyaj önerileri umarım işinize yarar.

Mutlu Kalın.

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

1 Comment

Leave a Reply