Doğru Allık Seçmenin ve Gün Boyu Canlı Görünüme Kavuşmanın Püf Noktaları

Makyaj yapılmayan günlerde, cilt rengindeki soluk görünümünün giderilmesinde en kolay ve etkili çözümü sağlayan; cildin sağlıkla parlamasına neden olan ve her kadının vazgeçilmezi olan allıklar, en temel makyaj malzemelerinden biridir. Elmacık kemikleri belirginleştirerek yüzün ifadesini değiştirir ve cilde genç bir görünüm kazandırır. Fırça, sünger ve kimi zaman da el ile kolaylıkla uygulanabilir. Allık seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenmek ve hangi renkte allık sürmeniz gerektiğini bilmek ister misiniz?

Cildinize Uygun Allık Çeşidi Hangisi?

Tabaka benzeri bir görünüm oluşmaması ve doğal bir etki meydana getirilmesi için tüm makyaj ürünlerinde olduğu gibi allık çeşidi seçiminde de cildinize uygun bir tercih yapmalısınız. Cildiniz yağlı veya karmaysa parlak ve kremsi ürünlerden uzak durmalı; kuru veya normal ise pigmentli ürünleri tercih etmelisiniz. Haydi daha yakından göz atalım…

Toz Allık: Günlük yapılan makyajda kadınların en çok tercih ettiği, cilde kolayca dağılan ve fırça ile uygulanan allık çeşididir. Sert dokusu nedeniyle kuru ciltler ile bütünleşmediği için yağlı ciltlerde daha etkili bir sonuç sağlar. Ciltteki kusurları örterek cildinize pürüzsüz bir etki yaratır.

Stick Allık: Fırça kullanmaya gerek kalmadan sürülebildiği ve az yer kapladığı için günlük hayatta tercih edilen en pratik türdür. Kremsi yapısı sayesinde cilt ile kolaylıkla bütünleşir. Yalnızca elmacık kemiklerinize değil, dudaklarınıza da nemlendirici olarak uygulayabilirsiniz. Kuru ciltlerdeki nem ihtiyacı nedeniyle cilt tarafından emileceğinden, kuru ciltlerde kullanımı zorlaşabilir. Akne bulunmayan, kuru ve normal cilt tipleri için uygundur.

Top Allık: Yağlı bir cilt yapınız varsa, içeriğindeki pigmentlerden ötürü cildinizde dalgalanmalara yol açabilir. Yağlı ve karma ciltlerde kullanılmaması gerekir. Fırça yardımıyla sürülerek, ciltte kadifemsi ve hafif parlak bir etki yaratır.

Krem Allık: Gün içinde tazeleme gerektirmeden ciltte uzun süre kalır. Kremsi yapısı sayesinde cilde aydınlık bir görünüm verir. Yağlı yapısı nedeni ile kuru ve normal ciltlerde kullanıma daha uygundur. Eğer yağlı veya karma bir cildiniz varsa, yağlı bölgelere sürdüğünüz matlaştırıcı özelliğe sahip bir makyaj bazının ardından uygulayabilirsiniz. Özellikle soğuk havalarda uygularsanız cildinizde koruyucu bir etki meydana getirir. GR Lip & Blush Velvet Touch ürününü aynı zamanda ruj olarak da kullanabilir; tek ürünle makyajınızı yapabilirsiniz.

Bronz Allık: Yüz hatlarını ortaya çıkaran ve cildinizin sağlıklı görünmesine neden olan bu ürünü fırça yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Kontür yapmak amacıyla veya pudra yerine kullanabilirsiniz. Yağlı ciltlerde kullanılması tavsiye edilmez.

Doğru Renk ile Işıldayın!

Spor yaptıktan sonra yanaklarınızda gördüğünüz renk, sizin için en doğru allık rengidir. Beyaz tenliyseniz ve sarı cilt alt tonuna sahipseniz, şeftali ve mercan tonları; pembe alt tonunuz varsa sıcak yansımalı açık pembe renginde seçerek bebeksi bir cilt rengi elde edebilirsiniz. Buğday alt tonluysanız; koyu tonları da dahil olmak üzere şeftali tonlarını kullanabilir, cildinizin sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Buğday ten renginde sarı cilt alt tonu için koyu gül rengi; pembe alt ton için mürdüm tonlarını uygulayabilirsiniz. Esmer bir cilt renginiz varsa, kırmızı ve kahverengi alt tonlarını kullanarak, cildinize ışıltı katabilirsiniz.

Allık Fiyatları Nedir?

Allığın içerisindeki pigment oranı arttıkça fiyatlar yükselirken, cildinize ve bütçenize en uygun modeli seçerek güzelliğinizi yansıtabilirsiniz. Her cilt tonuna uygun sınırsız renk çeşidine sahip Golden Rose allık çeşitleri ile sağlıklı ve parıldayan bir görünüm elde edebilirsiniz. Gün boyu kalıcı etki sunan, kadifemsi kalitede Golden Rose allık seçenekleri ile gece ya da gündüz dilediğiniz tüm ortamlarda istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Hemen keşfetmeye ne dersiniz?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.