Vajinal Daraltma Nedir?


Vajinoplasti ameliyatı olarak da bilinen vajina daraltma kadınların sıklıkla tercih ettiği bir estetik uygulamadır. Vajinada yaşanan genişleme, esnekliğinde görülen azalma durumlarında vajinal daraltma çalışmasından faydalanılması mümkün olmaktadır.

Vajinanın toparlanması ve sıkılaşması için gerçekleştirilecek olan vajinal daraltma uygulaması sadece estetik bir çalışma değil aynı zamanda işlevsel amaçlı olarak da kişinin hislerinin artmasına destek olan bir uygulamadır.

Vajinal daraltma belli yaş sonrasında görülen sarkma ya da gevşemenin yanı sıra normal doğum sonrasında yaşanan sorunların giderilmesi amacı ile de yapılmaktadır. Vajinal daraltma çalışmasından doğum sonrasında yararlanmak için ise en az bir yıl geçmiş olması gerekmektedir.

Vajinal daraltma ameliyatı sonrasında iyileşme süreci ortalama on gün sürmektedir. Bunun yanı sıra lazer ile vajinal daraltma işlemlerinden de yararlanılması mümkün olmaktadır. Vajinal daraltma uygulamasında hangi yöntemin uygun olup olmadığı ile ilgili olarak detaylı bilgiyi konusunda uzman ve deneyimli kişiden almanız önemlidir.

vajinal daraltma

Vajinal daraltma Ankara kentimizde ise konusunda uzman olan Esra Çabuk Cömert ile iletişime geçerek detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Vajinal Daraltma İşlemleri Kimlere Uygulanır?

Vajina alanında yaşanan genişleme ve esnekliğinin azalması durumunda vajinal daraltma işlemlerinden yararlanılmaktadır. Bu çalışma ile beraber istenen sıkılığın elde edilmesi de mümkün olmaktadır. Vajinal daraltma işlemleri sonrasında normal doğum yapılabilmesinde de herhangi bir sakınca yoktur.

Vajinal daraltma işlemleri kimlere uygulanır sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Vajinal daraltma işlemleri yaşanan hasar ya da estetik görüntüden rahatsız olan kişiler için uygulanmak ile beraber cinsel haz eksikliğinin giderilmesi içinde uygulanmaktadır. Vajinadan ses gelmesi, his kaybı yaşanması ya da vajinadan gaz kaçırma durumu ile karşı karşıya olan kişiler içinde vajinal daraltma işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca lazer ile gerçekleştirilecek olan vajinal daraltma vajina da görülen kuruluğun giderilmesinde de etkilidir.

Vajinal daraltma işlemleri 18 yaş ve üzeri olan tüm kadınlara uygulanabilen estetik ve işlevsel etkisi bulunan bir çalışmadır. Vajinal daraltma Ankara kentimizde ise Dr. Esra Çabuk Cömert tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapılacak olan işlem ve detayları ile ilgili bilgileri de kendisinden alabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.