İstanbul’a Yakın Yerler Dizisi; İznik’te Ne Yapılır?

İstanbul’a 2 saat uzaklıktaki İznik, hafta sonu İstanbul’dan uzaklaşmak ve yeni bir yer keşfetmek için oldukça ideal. Peki İznik’te ne yapılır? İşte sizin için derlediğimiz İznik rehberi.

İznik Gölü

http://lidergazete.com.tr/iznik-golunun-bilinmeyen-sirlari/

Ülkemizin beşinci büyük gölü olan İznik gölü, görmeye değer güzellikte. Balık tutulan bu tatlı su, gerçek bir doğa harikası. İznik gölünün çevresinde çeşitli restoranlar ve kahvaltı mekanlarının yanı sıra piknik alanı da bulunuyor. Yaz aylarında tekne turu yapmak da oldukça keyifli. Aileniz ya da sevdiğinizle birlikte bu muhteşem manzaranın tadını çıkarabilir ve yeşillikte piknik yapabilirsiniz.

İznik’te gün batımı

https://www.bizevdeyokuz.com/iznik-gezilecek-yerler/

İznik’te görülmesi gereken en güzel şeylerden biri de gün batımı. Bir günlüğüne gittiyseniz gün batımını görmeden geri dönmeyin. İznik Gölü’nde gün batımı adeta bir tabloyu andırıyor.

İznik’te çini sanatı

https://www.bizevdeyokuz.com/cini-sanati-bilgi-iznik-cinisi/

İznik muhteşem çinileri ile ünlü. Siz de farklı bir aktivite arayışındaysanız çini atölyelerine kayıt olup birkaç saat içinde çini sanatının inceliklerini öğrenebilirsiniz. Bu muhteşem sanata yakından bakmak muhteşem olacaktır.

İstanbul Kapı

https://www.izniklist.com/istanbul-kapi/

Tarihi yerleri görmeyi seviyorsanız İznik’e gitmişken mutlaka İstanbul Kapı’yı görmeye gidin. İznik surlarının en önemli kapılarından biri olan İstanbul Kapı, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi çok önemli kültürlerin izlerini taşıyor. Aynı şekilde Lefke Kapı’yı da görebilir ve bu muhteşem tarihi yapılara yakından bakabilirsiniz.

İznik Limanı

https://www.bizevdeyokuz.com/iznik-gezilecek-yerler/

Son olarak dönmeden önce mutlaka İznik Limanı’na uğrayıp muhteşem manzaranın tadını çıkarmayı da ihmal etmeyin.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply