İstanbul’a Yakın Yerler Dizisi; İğneada Rehberi

İstanbul’a 250 km uzaklıkta bulunan, Kırklareli’nde bulunan muazzam bir yer İğneada. Hafta sonu ya da tatil günlerinizde kısa bir tatil yapmak istiyorsanız gezilebilecek en güzel yerlerden biri. Eğer İğneada’nın nasıl bir yer olduğu ve gezilecek yerlerini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz İğneada rehberi.

Longoz Ormanları Milli Parkı

Bu muazzam ormanda 592 bitki ve 224 kuş yer alıyor. Eğer mis gibi orman havası almak, yeşilliğin arasında kaybolmak ve muhteşem bir tatil geçirmek istiyorsanız İğneada’ya gittiğinizde mutlaka Longoz ormanlarını gezmelisiniz.

http://gezilecekyerler.com/igneada/

Dupnisa Mağarası

4 milyon yıllık bir oluşum olan bu muazzam mağaranın içinde nehir ve göller bulunuyor. Görülmeye değer bir güzellik olan Dupnisa Mağarası, turizme 2003 yılında açıldı. Ana mağaranın içi ise 10-12 derece sıcaklığa ve %80 oranına bir neme sahip.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dupnisa_Ma%C4%9Faras%C4%B1

İğneada kumsalları

İstanbul’dan çok uzaklaşmadan denize girebileceğiniz güzel bir yer arıyorsanız İğneada kumsalları bunun için en güzel seçeneklerden biri. 27 km uzunluğunda ve tertemiz olan bu kumsallarda harika birkaç gün geçirebilirsiniz. Kamp seçeneğinin de bulunduğunu da belirtmekte fayda var.

http://www.kirklarelikulturturizm.gov.tr/TR-64312/plajlar.html

Fransız Feneri

Abdulmecid tarafından Fransızlara yaptırıldığı için adı Fransız Feneri olan bu muhteşem feneri de görmeden İğneada ziyaretinizi sonlandırmayın. Muhteşem manzaranın yanı sıra fotoğraf çekilmek için de ideal bir yer. Bu fenerin yanı sıra bu çevrede Bizans dönemine ait çok sayıda tarihi kalıntıları bulunuyor.

https://picssr.com/tags/i%C4%9Fneada/interesting/page2
Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

1 Comment

Leave a Reply