İlkbahar Düğünü İçin Damatlık Seçimi

İlkbahar’da düğün yapacak olan damat adayları damatlık seçimi konusunda karışıklık yaşayabiliyor. Klasik damatlıklar ilkbaharın havasına ve düğün temasına uygun olmayabiliyor. İşte bu karışıklığı gidermek ve damat adaylarına fikir vermek için baharda düğün yapacaklar için damatlık önerileri sunuyoruz.

Shannon-Gail-Groom-Style-3

Öncelikle havaların ısındığı ilkbahar aylarında giyeceğiniz damatlığın çok fazla kalın kumaştan olmamasına dikkat etmelisiniz. Elbette damatlık seçimi düğün konseptine uygun olarak belirlenmeli. Ancak ilkbaharda genellikle bahçe, kumsal ya da kır düğünleri yapıldığı için içinde rahat hareket edebileceğiniz damatlık modellerini tercih etmenizde fayda var. Kapalı bir mekanda düğün yapacak olsanız bile düğünün stresi ve telaşı fazlaca terlemenize sebep olur. Bunun için hafif kumaşlar tercih edebilirsiniz. Damatlığınızın modeli ne olursa olsun kumaşının inceliğine ve hafifliğine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Smokin tercih etseniz bile ince olması daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

groom-love

İlkbaharın neşeli ve keyifli havası damatlıklara da yansıyor. Koyu renkler yerine şık bir bahar damadı olmak için açık renkli damatlıkları tercih edebilirsiniz. Özellikle kır düğünü için en ideal damatlıklar açık renkli modellerdir. Böylece aksesuarlar da kendini güzelce gösterir. Örneğin gelinin tercih ettiği renkli ayakkabının renginden bir kravat ya da papyon takarak ilkbaharın keyfini üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Charis-Talbot-Photography-groom

 

Son dönemde düğün modası klasik modellerden uzak seçimler sunuyor. Klasik damatlıklar yerine çok daha radikal kararlar alabilirsiniz. İlkbahar düğününde eğlenmek ve keyifli dakikalar yaşamak için kendinize uygun bir kıyafet de seçebilirsiniz. Örneğin son dönemin damat modasında ceket yerine gömlek üzerine yelek kullanmak oldukça popüler. Hatta tek renk değil pantolon, yelek ve gömleği de farklı renklerden seçerek güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Yeleğin yanı sıra gömleğin üzerine şık pantolon askıları takarak da harika bir bahar damadı olabilirsiniz.

groomsuit5

Radikal ve marjinal seçimler dendiğinde akla sportif damatlar gelir. Siz de rahatlığınızı ön planda tutuyorsanız bahar düğününde oldukça serbest olduğunuzu bilmenizde fayda var. Rugan ayakkabı yerine şık spor ayakkabılar tercih ederek sportif bir damat olabilirsiniz. Renkli spor ayakkabılarınızı şık çoraplar ya da yaka çiçeği ile bütünleyebilirsiniz.

Bu çağdaş damatlıkları en güzel tamamlayabilecek modern ve sofistike gelinlik modellerini de aşağıdan bulabilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply