Ev Dekorasyonunda Bahar Değişikliği

İlkbaharın gelişiyle evimizden gardıroplarımıza kadar yenilemeler ve değişikler de kendini gösterdi. Kış mevsiminin kasveti silinip gidince kış modasına dair her şey de gözümüze fazla gelmeye başlar. İşte tam da bu sebepten ev dekorasyonunda bahar değişikliği yapma vakti geldi ve çattı. Birçok ufak tefek değişiklik ile evinizi bahar havasına büründürmek çok kolay. İşte size birkaç dekorasyon önerisi..

Rengarenk Detaylar

54c102630d40b_-_01-hbx-yellow-fuschia-accents-carrier-0913-s2

Bahar mutluluğun ve neşenin kaynağıdır. Evinizi kış mevsiminin koyu renklerinden arındırmalı ve daha renkli dekor ürünleri tercih etmelisiniz. Koltuk takımınızı bahara adapte etmek için renkli yastıklar kullanabilirsiniz. Ev aksesuarlarını renkli seçebilirsiniz. Ya da içinde bahar renklerini barındıran bir tablo ile salonunuza baharı getirebilirsiniz.

Duvar Boyası Değişikliği
bedroom-paint-schemes

Evinize hareket katmak için bir duvarı farklı bir renkte boyayabilir ya da desenli duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Bu şekilde salonunuza renk ve hareket gelmiş olacaktır.

Fazlalıkları Yok Edin
Elegant-and-space-saving-decor-idea

Salonunuzda fazla göz dolduran eşyaları atın. Çok fazla aksesuar, dekor eşyası ya da mobilyalar kalabalık ve boğucu bir görünüm yaratır. Bahar havasını salonunuza getirmek için daha az eşya bulundurmanızda fayda var. Seçeceğiniz mobilyaları da daha minimal tarzda seçebilirsiniz.

Açık Renkleri Tercih Edin
White-Wall-Photograpy-Home-Decor-Design-Idea

Koyu renkler kasvetli ve boğucudur. Baharı salonunuzda yaşatmak istiyorsanız açık renkleri tercih etmelisiniz. Duvarlarınız koyu renkteyse onları açık bir renge boyatabilirsiniz. Aynı şekilde yer döşemelerini açık tonlarda yaptırabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilyaları açık renklerde seçebilirsiniz.

Çiçek Desenleri Tercih Edin

Picture9

Baharı temsil eden en güzel desen hiç kuşkusuz çiçek desenidir. Yastık kılıflarında, çerçevelerde, perdelerde ya da diğer ev aksesuarlarında çiçek desenini tercih edebilirsiniz.

Beyaz Ahşap Kullanın
traditional-white-painted-wooden-narrow-table-decor-with-shaded-table-lamps-with-entry-table-plus-foyer-tables

Evi açan ve daha aydınlık gösteren mobilyalar tercih etmelisiniz. Son dönemde dekorasyon trendi olan beyaz ahşap bu açıdan en ideal seçim olacaktır. Dekorasyonda kullanacağınız mobilyaların bahara uygun olması için beyaz ahşaptan yapılmış olmasına dikkat edin. Böylece eviniz baharın aydınlığına ve ferahlığına kavuşacaktır.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Mezunu olsa da gönlünü yazarlığa kaptırmış, büyümeyi kabul etmeyen ve çocuk ruhundan vazgeçmeyen, edebiyata ve müziğe tutkun, aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır bizim Damlamız!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.