New York’ ta Nereleri Gezip Görmeli

Merhabalar,

New York’taki 2. yılım doldu bile. Bu zaman kadar ne diye hiç yazmadım burası ile ilgili bilmiyorum. Sanırım ben içinde yaşadığım için gerek hiç duymadım buna.

Siz siz olun New York’a gelmeden önce mutlaka bir bilene danışın. Bu şehir para harcamanız için tasarlanmış gibidir. Eğer neyi nereden nasıl ucuza halledeceğinizi bilmiyorsanız çok fazla para harcayabilirsiniz.

Öncelikle nasıl bir turistsiniz? Buna cevap verelim bir kere.

Mesela lokal yemekleri yeyip sokakta insanlar nasıl yaşıyor’u merak edenlerseniz şimdiden valizinizin ilk parçası hazır olsun. Rahat birer pabuç.

Sonra gastronomi ve geziyi birleştirmek istiyorsanız iyi miktarda bir parayla gelin derim. NY güzel yemekler yemek için paha biçilmez bir şehir. Üstelik burada tadamayacağınız dünya mutfağı yok gibi bir şey.  Ama derseniz ki ben sevmem öyle garip garip yemekler, alışık olduğum şeyleri yemeliyim, o zaman birkaç Türk mutfağı yemeği restaurantını burada bulacaksınız.

Sadece turistik yerleri gezerim ben sokakta bir pizza attım mı yeter diyenlerdenseniz eğer nerenin girş bileti ne kadar nasıl ucuza getirirsiniz bu giriş ücretlerini, bunu bir bilene danışın ya da bu yazı dizisini takip etmeye devam edin.

New York’a kadar yol tepip vizemi de almışken bir yere daha uğrarım derseniz onun cevabı da burada “Yakın Yerler” rehberinde.

Alışveriş tursitiyseniz uygun fiyata marka kıyafetleri nerede bulacağınız da önemli bir soru işareti tabi. Hepsini ama hepsini burada bulacaksınız.

Paramızı biriktirip uygun uçak biletlerimizi hazırlayalım. Tanıdığımız birkaç arkadaşımıza rahat bir 2-3 ay önceden haber verelim ve güzel New York tatilini bekleyelim.

Bu yazı işinize yarar da NY’de bana bir kahve ısmarlamak isterseniz mail adresim betul@kadinimmutluyum.com 😉

Not: Bütün bunlara kafa yoracak değilim bana kişiye özel tur ayarlayın diyorsanız bir mail atmanız yeterli olacak.

Hakkında Betül K. Yıldız

avatar
Betül Yıldız Marmara İşletme' den 2009 yılında mezun olduktan sonra kendini sosyal medya yardımıyla internet sektöründe buldu. O gün bugündür dijital dünyanın bir parçası olmaktan mutlu mesut yaşamakta. İstanbul' a olan aşkından dolayı çok gezer, hele cumartesi geceleri evine girmezdi. Şimdi New York'ta ne yapmaktadır bilinmemekle birlikte portalımızın joker elemanı olmayı kendine görev edindiği için sevgimizi ilk günden kazanmış durumda. Sıradaki istek parçayı çalması için ona betul@kadinimmutluyum.com ' dan ulaşabilirsiniz. Google+

Buna da Göz Atın

Helsinki gezi rehberi

Helsinki Gezi Rehberi; Helsinki’de Gezilecek Yerler

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, doğal parklarından mimari yapılarına, adalarından pazarlarına kadar gezilecek pek çok yeri olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir