2012 ‘ de Nereleri Gezsek?

Bu yazımızdaki amacımız size 2012′ de tatil yerleri olarak nerelerin popülerleştiğini, hangi tarz turizmin gözde olduğunu anlatmak olacak. Bu yazıyı hazırlarken dikkatimizi dağıtmamak için epey uğraştık. 🙂 Zira muhteşem yerler bu yaz sizleri bekliyor gibi.

 

 

Bu yazı ekonomik sıkıntıların etkisiyle Avrupalı tursitler evlerinde geçirecek gibi görünüyor. Eğer siz de tatilinize kısıtlı bütçe ayırabilenlerdenseniz ölü sezonlar yine her zamanki gibi kurtarıcısınız olabilir. Mayıs ayında Hindistan, Ekim ayı gibi yurtiçi ve Brezilya, Mart-Nisan aylarında ise Çin en uygun yerler gibi görünüyor.

 

 

Bu yıl ayrıca kruvaziyerin altın yılı olacak! Artan gemi sayısıyla birlikte son dakika satışları oldukça karlı olabilir. Türkiye içinse diğer bir olumlu gelişme liman ücretselerinin düşmesi oldu. Bu yıl çok daha fazla gemi tarafından ziyaret edileceğiz gibi görünüyor. Ayrıca nehirlerde kişiye özel düzenlenen turlar da bu yıl pek gözde olacak!

 

Soyağacı Turizmi

Ataları Rusya, Türkiye, Çin, Japonya ve Baltık ülkelerinden olan Amerika doğumlu turistler bu yıl öz topraklarını ziyaret edecekler.

 

 

Yılın gözde konaklama mekanları ise İtalyan stilini taşıyan otel vb olacak. Roma Floransa, Venedik ve özellikle İstanbul Galata bölgesindeki konaklamaların oldukça popülerleştiğini göreceğiz. İngiltere ise 2012 Olimpiyatlarının nimetlerinden fazlasıyla yararlanacak gibi görünüyor.

 

 

 

Gözde James Bond Adaları

 

 

Yıllık kişisel harcamaları 3 ila 10 bin dolar arasında olanlar ise bu sene lüks turizmi canlandıracak. Bu turistler, James Bond serilerinin çekildiği adalar arasında olan Jamaika Ocho Rios, Bahamalar Nassau, Honshu, Japonya’ da Himeji Kalesi, Yunanistan’ da Aghia Triada, Porto Rico, Çek Cumhuriyetinde Prag ve Türkiye’den  İstanbul gibi şehirleri görmek isteyecekler.

 

 

Ayrıca Arap dünyasında oldukça popüler olan Türk dizileri turizmine olan  katkısını sürdürüyor.

 

Uzay Turizmi

 

Virgin Havayollarının SpaceShipTwo ile uzay yolculuğunun fiyatı 200 bin dolar. Dünya jet sosyetesinden önemli isimler Uzay Turizmi kuyruğuna isimlerini aylar öncesinden yazdırmış durumdalar.

 

 

Titanic’in batmasının 100. yılında ise The Ocean Deep Expeditions firması batığı görmek isteyenleri Atlantic’ in 4000 metre derinine indirecek. 10 saatlik denizaltı serüveninin paketi 66 bin dolar değerinde olacak.

 

Türkiye’ deki en iyi tatil mekanlarını en iyi fiyatlarla bulabileceğiniz site gününtatili.com‘ da ise 2012 yılı yaz sezonu için alternatifler mevcut. Gününtatili.com’ un tüm fırsat, kampanya ve indirim kuponlarından yararlanmak istiyorsanız Gününtatili.com‘ u ziyaret edebilirsiniz.

 

Hakkında Betül K. Yıldız

avatar
Betül Yıldız Marmara İşletme' den 2009 yılında mezun olduktan sonra kendini sosyal medya yardımıyla internet sektöründe buldu. O gün bugündür dijital dünyanın bir parçası olmaktan mutlu mesut yaşamakta. İstanbul' a olan aşkından dolayı çok gezer, hele cumartesi geceleri evine girmezdi. Şimdi New York'ta ne yapmaktadır bilinmemekle birlikte portalımızın joker elemanı olmayı kendine görev edindiği için sevgimizi ilk günden kazanmış durumda. Sıradaki istek parçayı çalması için ona betul@kadinimmutluyum.com ' dan ulaşabilirsiniz. Google+

Buna da Göz Atın

midi etek kombinleri

Kış Stili İçin Midi Etek Kombinleri

Yaz aylarının bitmesiyle eteklere veda ettiyseniz bu fikrinizden derhal vazgeçin. Çünkü midi etek kombinleri ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir