Trend Alarmı: Çiçekli Saç Bandı

Yeni bir trend alarmı ile karşınızdayım. Bu ayın en trendi ise çiçekli saç bandı. Lana Del Rey’in klibinde izledikten sonra bir çok insan deliler gibi bu saç bantlardan aramıştı, daha sonrasında çok pahalı fiyatlara bir kaç yerde satılmaya başladı. Şimdilerde ise günlük kıyafet markaları bile çiçekli saç bandını koleksiyonuna kattı bile.

saç bandı 8

İlk çıktığında kocaman mevsim çiçekleriyle neredeyse yüzümüzden büyük duran saç bantlarını nerede kullanabiliriz diye düşünmüştük aslında. Daha sonrasında küçük cadde çiçekçilerinde satılan minik papatyalı saç bandı gibi daha kullanışlı lastikli olanları ortaya çıktı.

saç bandı 21

Street Fashion yani Sokak Modası’nın kısa sürede vazgeçilmez bir parçasına haline geldi çiçekli saç bandı. Konserlerde ya da festivallerde kot şort, crop top yani kısa üstler rahat bir spor ayakkabı ile bir saç bandı rahatlık için yeterli olacaktır.

saç bandı 19

Bir çok saç modeline de uyum sağlıyor çiçekli saç bantları. Örgülü, dalgalı, düz, toplu ama genelde salık saçla kullanılıyor. Bohem bir tarz arayanlar için aksesuar dolaplarından bu yaz eksik olmaması gereken parça kesinlikle çiçekli saç bandı. İster bir, isterseniz bir çok renkte çiçekle oluşturulan romantik görünüm eski filmlerden çıkmışsınız gibi bir etki yaratacaktır.

saç bandı 2

Taç şeklinde de bu bantları bulmak mümkün. Ama bant şeklinde olanların tercih edilme sebebi saçları daha hippi moduna uygun hale getirmesi. Dümdüz saça hafif kabartılarak takılacak bir saç bandı, saçları olduğundan hacimli gösterecektir.

saç bandı 17

Kocaman saç bantlarını romantik görüntüye sahip bir gelin olmak içinde kullanabilirsiniz. Sahilde yapılacak olan bir kumsal düğününde saçlarınızda kocaman çiçeklerden oluşan bir saç bandı, sahil temasını tamamlayıp enfes duracaktır. Ya da bir kır düğünü temasında ağaçlarında ortasında bırakın saçlarınızda çiçekler açsın. En mutlu gününüzde doğayla bütünleşin.

saç bandı 26

saç bandı 27

Tabi ki küçük prensesleri de unutmamak gerek. Dünyada var olan en güzel çiçekler onlar aslında. Mutluluğun en safı onlarda, çiçeklerinde en güzeli onlarda olmalı. Saflığın yer yüzüne çıktığı iki nokta, çocuklar ve çiçekler daha güzel bir ikili olamaz.

saç bandı 28

Daha fazla saç bandı modeli içinden kendinize ait olanı bulmak için galeriye göz atmayı unutmayın…

[imagebrowser id=280]

 

Ece X.

Merhaba! Ben Ece, Marmara Üniversitesi İşetme mezunuyum. Deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşmak en büyük tutkum. Yazılı olarak buradan, izlemek isterseniz eğer beni Youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Mutlu Kalın!

2 Comments

Leave a Reply